vesta-owen

Jak vybrat pejskovi správnou plovací vestu

Publikováno: 26. 5. 2022

Plovací vesty jsou pro pejsky při koupání velkým pomocníkem - usnadňují jim plavání a pomáhají jim plavat správným způsobem, ale především se starají o pejskovu bezpečnost. Voda může být pěkně zrádná, a to obzvlášť pokud je pejsek příliš aktivní a přecení své síly. 

Pro zkušené plavce i začátečníky

Vesta je proto velmi důležitá jak pro zkušené plavce, tak pro začátečníky. U milovníku vody a vodních aktivit zbystřete při plánování výletu k vodě se silným proudem, při plavbě lodí a nebo pokud plánujete jakoukoliv náročnější vodní aktivitu. Vesta pejskovi náročnější terén značně usnadní a pomůže mu plavat správným stylem, který jej tolik nevyčerpá.

Plovací vesta podporuje správný styl plavání

Někteří pejskové se nedokáží ať již ze strachu, nebo proto, že jim to konstituce těla neumožňuje, natáhnout správně na hladinu tak, aby jim nepadala zadní část těla ke dnu. Pes by se měl při plavání pohybovat všemi čtyřmi končetinami vpřed. Ocas pak slouží jako kormidlo.

Navštivte naši prodejnu v Brně

Jak vybrat správnou plovací vestu pro pejska?

Pro správný výběr velikosti potřebujete znát všechny parametry - obvod krku a hrudníku, délku zad a váhu. Všechny tyto údaje totiž hrají zásadní roli při výběru správné velikosti a vesta musí pejskovi padnout na 100 %. Proto jednoduše vezměte do ruky metr a pejska přeměřte. Vesta nemusí zakrývat celá záda, musí však celkově sedět a být pejskovi komfortní. Vždy si také přečtěte informace k velikosti od výrobce.

Existuje několik typů plovacích vest. Například plovací vesta Moss je odolná a plně nastavitelná pro každého pejska. Je vhodná k dlouhodobému nošení. Má dvojité bezpečnostní zapínání na suchý zip a přezky v hrudní a bederní části, výrazný červený materiál z nylonu, rukojeť na hřbetu umožňující jednoduché vyjmutí z vody, sponu na vodítko, a to vše pro maximální bezpečí pejska. 

Naopak záchranná plovací vesta Elen je vhodná spíše k příležitostnému krátkému koupání. Vesty značky Hurtta jsou mohutnější, ale zároveň ultralehké, a díky těmto vlastnostem jsou často využívané jako vesty záchranářské. Non-stop dogwear patří mezi jedny z nejlepších psích plovacích vest, jelikož v ní pejsek bez problémů vydrží celý den a po celou dobu mu poskytuje spolehlivou ochranu (vesty očekáváme v červenci).