dog-3598848_1920

Máte doma hyperaktivního mazlíčka? Díky těmto tipům ho zaručeně unavíte

Publikováno: 26. 4. 2021

Že váš chlupáč chvíli neposedí? Energii si vybíjí na nábytku, záhonech i botách? Hyperaktivita psů může mít spoustu důvodů – nedostatečný trénink, nudu nebo touhu po pozornosti. Jestli si i vy přejete trochu vydechnout, máme pro vás několik šikovných tipů.

Co pes, to osobnost

Na tohle zlaté pravidlo nezapomínejte při výběru čtyřnohého mazlíčka ani při jeho výchově. Každé plemeno se vyznačuje jinou povahou a nároky a váš životní styl by s tím měl ladit. 

Pokud například od huskyho očekáváte, že mu bude stačit jedna procházka kolem bloku, nemůžete se jeho hyperaktivitě divit. Nemá také smysl zaměňovat štěněcí hravost a období „puberty“ za něco, s čím je třeba bojovat. Divočejší období mládí je pro některé pejsky zkrátka typické. 

Trénink dělá mistra

Ať už máte doma psího fešáka jakékoliv rasy, rozhodně se vyplatí věnovat jeho výcviku. Zlobení totiž může pramenit i z toho, že nechápe, co po něm chcete. Naučte ho základní povely a jasně stanovte hranice. Nebojte se zařadit trénink dalších dovedností. Pejsek získá nové podněty, na které se bude muset soustředit. A když navíc dostane odměnu, nebude mít ke skopičinám důvod.

Navštivte naši prodejnu v Brně

Sportujte společně 

Rovnice boje s nadměrnou hyperaktivitou psů je jednoduchá. Unavený pes = klidný pes. Když váš chlupáč nedostane šanci se vyběhat a vyřádit, je logické, že svou energii bude soustředit jinam. Nastavte si proto režim delších procházek a zapojte ho do nějakého psího sportu. Vezměte ho běhat nebo vyzkoušejte agility, dogfrisbee či coursing.

Hračky zaměstnají tělo i hlavu

Novou zábavu venku i doma nabízí chlupatým neposedům všemožné hračky. Fyzicky je skvěle unavíte pomocí přetahovadel. Mají různé tvary a vydrží opravdu hodně. Se zaměstnáním hlavy vám zase pomohou interaktivní hračky. Dovnitř jednoduše vložíte pamlsky a necháte psa, ať si potrápí mozkové závity. Některé složitější hračky ho zvládnou zabavit opravdu na dlouho, takže si můžete v klidu odpočinout od nekonečného aportování s míčkem.

Vůně pro zklidnění 

Pokud cítíte, že je váš pes v nepříjemné tenzi, pomozte mu relaxovat. Skvělým tipem jsou inhalační zklidňující kapky, zázraky ale dokáže i aromaterapie. Je známo, že právě čich je pro pejsky a jejich vnímání okolního světa zásadní. 

A rada na závěr? Při vší péči o ostatní nezapomínejte ani na sebe. Pohoda páníčka je totiž pro zklidnění psů také velmi důležitá.