Menu

Dog friendly office aneb Když s vámi do práce chodí i pes

Publikováno: 10. 6. 2020
Rubrika:  Tipy a rady
dog

Každé ráno vás ke dveřím provází smutné psí oči. V práci se vracíte myšlenkami domů, co váš chlupáč asi zrovna provádí. Právě teď, když spousta z nás opouští několikaměsíční home office, je loučení ještě těžší. Někteří páníčci ale tohle řešit nemusí – pejsek jde totiž s nimi. Stále více firem to umožňuje v rámci zaměstnaneckých benefitů. Pojďte se podívat na výhody i rizika takzvaných dog friendly kanceláří.

Takovéhle moderní přístupy už dávno nejsou doménou průlomových zahraničních firem. I v Brně najdete spoustu společností, které mazlíčky v práci nejen strpí, ale dokonce je vítají. Malá chlupatá kulička pochrupkávající v rohu kanceláře má totiž mnoho výhod.

Zvedne náladu celé kanceláři

Pejskové mají nesporné terapeutické účinky. Když máte špatný den, snaží se vám ulevit. Dokážete si představit lepší relax po nepříjemném telefonátu, než pár minut drbání mazlíčka za ušima?

Stmeluje kolektiv

Máte někdy problém sblížit se s kolegy, protože nevíte, o čem se bavit? Vezměte do práce svého chlupáče a třeba zjistíte, že i šéfová má doma jezevčíka, kterého nade vše miluje. Příště už nebudete mít takový strach ji požádat o delší dovolenou nebo zvýšení platu.

Podporuje soustředění a zdraví

K obědu vepřové se zelím a pak dvě hodiny nacpané břicho, únava a prázdná hlava. Také to dobře znáte? Když ale při polední pauze půjdete se psem na čerstvý vzduch, načerpáte spoustu sil a vychodíte i vydatnější menu.

Vypadá to dobře

Každá firma ocení, když ji klienti a budoucí zaměstnanci vnímají jako otevřenou, moderní, trendy a se spoustu benefitů. Dog friendly zaměření nestojí skoro žádné investice a přitom mnohonásobně zvedá kredit každé společnosti.

Na co si dávat pozor?

Zdravotní komplikace

Ne vždy je ale pejsek v kanceláři skvělým řešením pro všechny. Někteří trpí alergiemi, jiní se psa mohou bát. Na jeho přítomnosti se proto musí shodnout všichni kolegové.

Vybavení kanceláře

Rozkousanými kabely a vysypaným košem byste svému zaměstnavateli radost neudělali. Proto si zařiďte místo, kde se bude pejsek pohybovat, tak, aby nic nezničil. Určitě mu také doneste vlastní pelíšek, ať ví, kam si může jít odpočinout a nikomu nepřekážet.

Vhodné plemeno

Doga, která vašemu kolegovi kouká přes rameno? Ne každá rasa se do kanceláře hodí. Příliš velcí a aktivní psi do práce nepatří. Stejně tak počkejte, až trochu odroste vaše divoké štěňátko, které všechno rozkouše a dělá loužičky.

Štěkání

To, že pes štěká, je normální. Než s vámi ovšem přijde do kanceláře, měl by být vychovaný, aby vaše kolegy nerušil. Pokud máte chlupáče, který se takto často projevuje, raději ho nechte doma.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci