Menu

7 tipů na ty nejzábavnější chvilky s vaším pejskem

Publikováno: 12. 4. 2020
Rubrika:  Tipy a rady
admin-ajax.php

Váš čas je to nejvíc, co můžete pejskovi věnovat. Chvíle hraní, procházek i péče miluje nade všechno. Občas to chce ale změnu. Objevit novou trasu venčení, vyzkoušet jinou hračku nebo natrénovat další kousek. Potřebujete inspiraci? Obzvlášť, když jsme teď všichni v domácí „karanténě”? Máme pro vás hned 7 nápadů.

1. Na schovávanou

Také jste jako děti milovali hru na schovávanou? Osvěžte si ji i se svým chlupáčem. Začněte ještě s jedním pomocníkem, který pejska udrží na místě, než se vy někam schováte. Pak na něj zavolejte, aby vás našel. Ze začátku volte jednodušší skrýše, později můžete úkol postupně ztěžovat. Skvělé je, že si tuhle zábavu užijete jak venku na zahradě, tak doma v bytě.

Náš TIP: Pokud jste s pejskem sami, schovejte mu něco, co má najít. Voňavý pamlsek nebo třeba oblíbenou hračku.

2. Fotbal

Věděli jste, že i čtyřnozí mazlíčci milují fotbal? Vytáhněte větší pevný míč, který něco vydrží, a pohrávejte si s ním. Kopejte do něj a pokud máte bránu, můžete vystřelit. Pejsek se velmi rád přidá a bude se snažit míč ukořistit. Zapojte i zbytek rodiny. Jen moc neřešte sportovní pravidla. A dejte si pozor, ať chlupáčovi v přílišném zápalu boje neublížíte.

3. Dogdancing

Tanec se psem je oficiální sportovní disciplína. Pár kousků ale můžete svého miláčka naučit jen tak pro společnou zábavu. Zapněte si k tomu hudbu a pořádně si to užijte. Nacvičíte obyčejné otočky kolem sebe, skákání přes vaše nohy či ruce nebo válení sudů?

4. Domácí agility

Agility neboli zdolávání překážkové dráhy zvládne úplně každý pejsek. Nachystejte mazlíčkovi jednoduchou trať doma nebo na zahradě. Postavte mu nízkou laťku pro přeskakování, prkno nebo stoleček, který přeběhne, a ze židlí vyrobte třeba improvizovaný tunel k prolézání.

5. Aport trochu jinak

Má váš pes rád házení míčků a klacků? Tak mu ho zpestřete. Obvyklou pomůcku vyměňte třeba za frisbee. Létající talíř by měl pejsek chytit ještě ve vzduchu. Začněte přetahováním a naučte mazlíčka, aby se do frisbee zakousnul. Pak přejděte na házení.

Náš TIP: Kromě frisbee si můžete vybrat i jiné typy aportovacích hraček. Máme jich skladem plno.

6. Interaktivní hračky

Skvěle potrénují mozek vašeho miláčka, naučí ho soustředění a ještě posílí vztah mezi vámi. To je jen pár důvodů, proč pejskovi pořídit interaktivní hračku. Vybrat si můžete z různých stupňů obtížnosti. A pak stačí jen chytře ukrýt oblíbený pamlsek a nechat chlupáče, ať si ho najde.

7. Přetahování

Snad nejoblíbenější psí hru jsme si nechali úplně nakonec. Nejspíš už ji totiž dobře znáte. I obyčejné přetahování má ale svá pravidla, aby se nezvrhlo v to, že se s vámi bude pejsek za chvíli prát úplně o všechno. Základem je, že vy vždy určíte, kdy si začnete a přestanete hrát. S pomocí výměny hračky za pamlsek ho také postupně naučíte přetahovací pomůcku dobrovolně pustit. Hračka by také měla být dostatečně odolná, abyste ji po pár minutách nemuseli vyhodit do koše. Tvar, materiál a barva už záleží jen na vás. Mrkněte na nabídku.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci