sporty

Tiší, klidní a nenároční: Objevte 16 plemen vhodných do bytu

Publikováno: 7. 2. 2020

Skloubit každodenní chození do práce, život v malém bytě a pejska může být trochu oříšek. Chcete vědět, jak i tak dopřát svému miláčkovi šťastný život? Určitě k tomu patří časté venčení a pečlivý výběr plemene. My jsme našli hned 16 nenáročných pejsků, které si můžete bez obav pořídit do bytu. Nechte se jimi inspirovat i vy.

Naprostá klasika

Malincí pohodáři, které nejčastěji najdete u páníčků bydlících v bytě. Nepotřebují moc prostoru, rádi si zalenoší a skoro nelínají. Ano, mluvíme o dvou nejoblíbenějších plemenech vůbec – yorkšírském teriérovi a čivavě.

Mazlivé chlupaté kuličky

Patří mezi malá plemena, ale díky bohaté srsti vypadají větší, než ve skutečnosti jsou. Potřebují pravidelné kartáčování a sem tam nachají na gauči dlouhý chlup. Odmění se vám ale láskou a domácí pohodou. Řeč je o velmi chytrém a tichém maltézském psíkovi, přátelském a trochu líném shih-tzu a méně známém kliďasovi Caton de Tulear. Podobnou povahu má i Kavalír King Charles španěl.

Navštivte naši prodejnu v Brně

Kudrnatí miláčci

Pokud jsou vám bližší pejskové s vlnitou srstí, určitě věnujte pozornost pudlům. Do malého bytu si pořiďte jejich trpasličí verzi. Pokud máte doma ale trochu víc prostoru, nebojte se ani běžné velikosti pudla. Jsou to velmi přizpůsobiví mazlíčci. Ještě míň místa potřebuje nakadeřený bišonek. Navíc má srst, kterou snesou i někteří alergici.

Vrásčití krasavci

Naše srdcovka, na kterou nedáme dopustit. Buldoci jsou podle nás dokonalými pejsky do bytu. Jsou mazliví, rádi lenoší a téměř neštěkají. My máme dva anglické buldoky, kteří se úplně nejraději rozvalují na gauči s námi. Doporučujeme je všem, kteří chtějí o něco většího mazlíčka. Do menšího prostoru vyberte třeba francouzského buldočka. Perfektní kamarád s krátkým nosem je i mops nebo bostonský teriér. Stejně klidný a pohodový je baset.

Tvrdohlaví mazlíčci

Do bytu se jezevčíci hodí hlavně díky své velikosti. Moc prostoru pro sebe nepotřebují. Navíc mají téměř bezúdržbou srst a hravou povahu. Potřebují ale hodně pozornosti, pečlivý výcvik a časté vycházky, aby z nich nevyrostli problémoví paličáci. Podobně tvrdohlavý, ale milý je také basenji.

Velký pes do malého prostoru

Ani milovníci velkých psů se nemusí vzdát svého snu, i když nemají zrovna dům s velkou zahradou. Pro ně je ideálním plemenem chrt. Díky své klidné povaze zvládne omezený prostor, pokud mu pak odpoledne dopřejete pořádnou procházku v parku.