bella

Mladší bráška yorkšíra? Objevte skvrnitého biewer teriéra

Publikováno: 10. 1. 2020

Jako by si z oka vypadli. Přesto se biewer a yorkšírský teriér v mnohém liší. Prvně jmenovaný je například o poznání dražší a mnohem mladší plemeno. Ještě jste o něm neslyšeli? Pak byste se s ním měli určitě seznámit. My pro vás máme hned několik důvodů, proč si ho pořídit domů.

Odlište se

Už vás nebaví všechny ty zástupy čivav a yorkšírů v domovech vašich příbuzných a přátel? Přesto tajně sníte o malém chlupatém mazlíčkovi, který by na vás čekal doma, až se vrátíte z práce. Biewer je zhruba dvoukilová mazlivá kulička, co vás bude bezmezně milovat. V České republice ale není zatím moc rozšířená.

Miláček hvězd

Mnohem častěji než v Evropě najdete biewer teriéry u páníčků v USA. Zamilovali si ho celebrity i tamní smetánka. Bohužel se to pojí s trochu vyšší cenou. V USA ho běžně koupíte za 2 000 dolarů. U nás je to naštěstí pořád o poznání méně.

Pejsek pro každého

Biewer teriér se hodí do každé domácnosti. Nezáleží na tom, jestli žijete sami, máte malé děti, jste už v důchodovém věku, nebo se staráte o několik dalších zvířat. Tohle plemeno vyjde s každým. Biewer teriéři mají rádi děti a snesou jejich hry. Jen dávejte pozor na batolata, aby malým pejskům neublížila. S ostatními mazlíčky je zase musíte nejdřív opatrně seznámit a naučit spolu žít.

Navštivte naši prodejnu v Brně

Flexibilní srst

Milujete péči o srst a její kartáčování vás uklidňuje? S biewer teriérem si ho užijete dosyta. Pro výstavy se totiž nechávají narůst dlouhé, rovné, hebké a pečlivě opečovávané chloupky. Pokud ale zdlouhavá péče není vaše parketa, jednoduše dejte mazlíčka ostříhat. Je to mnohem praktičtější a krásný bude i tak.

Hravý kamarád

S biewer teriérem se nebudete nikdy nudit. Je to velmi chytrý a hravý mazlíček, který nezkazí žádnou legraci. V malém tělíčku ukrývá spoustu energie. Miluje procházky i různé hry a sporty. Stejně jako yorkšír se překvapivě skvěle hodí pro cvičení agility.

Pevné zdraví

Tihle pejskové jsou vitální a obecně se těší dobrému zdraví. Dožívají se až 15 let. Jsou ale hodně citliví na zimu, proto je nezapomeňte do špatného počasí vybavit pořádnou bundou. Také doporučujeme podávat jen kvalitní krmivo. Občas je totiž potrápí špatné zažívání a průjmy. Nepodceňujte ani péči o jejich chrup náchylný ke tvorbě zubního kamene.

Jak ho poznáte?

První biewer teriér se narodil v roce 1984 v Německu. Vyšlechtili ho manželé Biewer ze dvou tmavých yorkšírských teriérů. Mutací genů se narodilo tříbarevné štěňátko s charakteristickými bílými skvrnami na hrudi, břiše a nohách. Zbytek těla může být černý, hnědý i zlatý. Právě podle bílých skvrn ho poznáte od jeho předchůdce.

A na co si dávat pozor?

Jiní chovatelé se snažili plemeno vyšlechtit křížením yorkšíra se shi-tzu nebo maltézskými pinči. Takový pejsek má ale nestálou povahu a mnohem méně kvalitní srst. Víte, jak poznat chovatelskou stanici, kde si můžete bez obav vybrat nového kamaráda? Poraďte se s naším článkem.