Menu

4+1 situací, podle kterých přežijete ohňostroje i s vyděšeným pejskem

Publikováno: 28. 11. 2019
Rubrika:  Tipy a rady
Fireworks-Vector

Víte, co dokáže zkazit parádně rozjetou silvestrovskou zábavu? Kňučící vyděšený pejsek schoulený pod postelí. Výjev, který kvůli novoročním ohňostrojům dobře zná nejeden páníček. Každý mazlíček reaguje na hluk jinak. Některý o něm ani neví, jiný z něj má doživotní trauma. S dobrou přípravou ale zvládnete silvestrovské oslavy s každým z nich. Pomohou vám naše názorné příklady. A nakonec máme tipy na přípravky, které zachrání i vyhrocenou situaci.

1. Alena byla loni se svou čivavou na Silvestra doma. Ohňostroj zvládli docela dobře. O půlnoci si jí pejsek vylezl na klín a zůstal tam až do konce rámusu. Letos by chtěla Alena vyrazit s přáteli ven a neví, jestli může mazlíčka nechat doma samotného.

Na Silvestra nenechávejte samotného ani pejska, kterému hluk nevadí. Zkuste mu sehnat hlídání. Nebo si vyberte párty, kam ho můžete vzít s sebou. Až ohňostroje spustí naplno, najděte nějakou klidnější místnost, kde s pejskem počkáte na konec.

2. Petr má klidného labradora, který celý rok žije v zateplené boudě na zahradě. Loni na Slivestra se ale lekl petardy, co přistála jen kousek od něj, a utekl. Petr ho hledal celý druhý den. Teď má strach, jak bude reagovat příště.

Pejsek, který má s hlukem špatné zkušenosti, se bude nejspíš bát znovu. O silvestrovské noci je nejlepší vzít si domů i pejska, který je jinak na zahradě. Zvlášť takového, který se ran už někdy lekl. Dejte si také velký pozor při venčení. Poslední den v roce mějte vždy mazlíčka na vodítku. Nikdy nevíte, jestli nepotkáte nadšence, který odpálí ohňostroj už po obědě. Po šesté hodině večer raději vůbec nevycházejte s pejskem ven.

3. Klára si pořídila štěňátko jezevčíka. Pejsek reaguje na hluk celkem dobře. Ale Klára má v plánu pozvat na Silvestra domů pár kamarádů a chtěla by svého mazlíčka předem připravit.

Na hlasité zvuky je nejlepší pejska zvykat už od štěňátka. Zkusit, jak reaguje cinknutí pokličky o hrnec, později třeba bouchnutí dveří. Náhlé zvuky pak zesilovat a klidnou reakci odměňovat pamlsky. Až přijdou přátelé na oslavu, nesmíte na chlupáče zapomenout. Když bude pes potřebovat, můžete odvést jeho pozornost od ohňostrojů hrou nebo pamlsky. Pokud se ale někam schová, měli byste ho tam nechat. Důležité je ho nelitovat, aby neměl pocit, že se děje něco špatného.

4. Luboš si domů přivedl pětiletého křížence z útulku. Je to hromádka neštěstí, kterou vyděsí i zakašlání. S blížící se silvestrovskou nocí se začíná bát i Luboš, jak ohňostroje přežijí.

S novým kamarádem budete mít ještě hodně práce. Je důležité ho naučit nebát se hluku a na strachu zapracovat. Spoustu tipů najde v našem průvodci psím stresem. A také se předem vybavte přípravky, které mu pomohou se zklidněním. Samozřejmostí jsou zavřená a zatemněná okna, případně nahlas puštěná zvuková kulisa, jako je rádio nebo televize, která ohňostroj trochu přehluší.

Vystrašeným, i těm pohodovým pejskům doporučujeme podávat čistě přírodní produkty pro zklidnění:

Láska 50 pro rychlé zklidnění

Směs za studena lisovaných olejů a rostlinných silic stačí chvíli inhalovat a pejsek se okamžitě zklidní. O silvestrovské noci aplikujte klidně každé dvě hodiny.

Láska 52 Viola odorata absolue

Extrakt z listů rostliny Viola odorata přináší velmi dobré výsledky i v klinické praxi. Opět se dává pejskovi inhalovat. Rychle se zrelaxuje a uklidní.

Alavis Calming

Žvýkací tabletky pro vystresované pejsky obsahují řadu přírodních látek pro psychickou pohodu. Najdete v nich i colostrum, které se tvoří první hodiny po podporu před mateřským mlékem a navozuje dobrou náladu a klid u štěňat.

Lintbells YuCALM

V tabletách najdete jen přírodní složky, které podporují funkce mozku tak, aby samy redukovaly stres a navozovaly pocit klidu a bezpečí. Obsahují například meduňku, L-Theanine, vitamíny skupiny B nebo rybí protein.

Etovet

Přírodní doplněk bylinkového původu, který je podobně jako Lintbells dobré užívat dlouhodobě. Hodí se na silvestrovské a jiné oslavy, ale zklidní pejska i během bouřky nebo cestování, které špatně snáší.

+1 úniková možnost

Poslední variantou je sebrat se a i s pejskem od ohňostrojů zkrátka utéct. Užít si malou oslavu příchodu Nového roku s pár blízkými někde na samotě v lese, kam žádné rachejtle nedolehnou.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci