Menu

Animal Cake: Vyladit dort pro pejsky zabralo téměř rok

Publikováno: 4. 10. 2019
Rubrika:  Nezařazené
DSC_1005

3Vždycky milovala zvířata. Žila u koní. Mazlila se se psy a kočkami. Když Michaela Smrčková vyměnila marketingovou profesi za vlastní nohy a zvířata, začal se psát příběh oblíbené značky Animal Cake. Ta vyrábí suché směsi na dorty pro pejsky a koně, kterou si můžete zakoupit i u nás. A tak jsme Míšu vyzpovídali, abyste se s ní seznámili blíž i vy.

Dřív jste se živila jako marketingová specialistka. Co vás přivedlo k vlastnímu podnikání, navíc ve zcela jiném oboru? Jaké byly začátky?

Vždy jsem toužila mít nějaké vlastní projekty než pracovat pro někoho. Jsem kreativní člověk, nápadů jsem měla v minulosti spoustu. Ale plně realizovat se mi podařilo až Animal Cake. Byla to spontánní myšlenka a když jsem zjistila, že na trhu nic takového neexistuje, rozhodla jsem se ji uskutečnit. Animal Cake je pro svou unikátnost chráněn i užitným vzorem.

A proč zrovna dorty pro mazlíčky?

Jsem velkým milovníkem zvířat a veškerý volný čas jsem už od malička trávila u koní. Hledat díru na trhu v této oblasti pro mě bylo tedy přirozené. Když se někdo zeptá, co moje firma dělá, odpověď zní, že násobí radost ze společného soužití člověka a zvířete.

Jak dlouho jste ladila první složení a recepturu dortů pro pejsky? Jak to probíhalo?

Recepturu jsem konzultovala s MVDr. Evou Štercovou z Ústavu výživy zvířat, který spadá pod Veterinární a Farmaceutickou univerzitu v Brně. Ladily jsme ji dlouho a vyzkoušely mnoho surovin. Pracovala jsem na tom takřka rok. Výsledná směs je bez umělých přísad, konzervantů, soli, barviv a dochucovadel. Navíc má bezlepkové složení.

IMG_9852

Pro koho jste připravila úplně první Animal Cake?

Teď si nejsem úplně jistá. Myslím, že to byl pejsek od koní jménem Barney ☺. V té době jsem měla Jack russel teriéra a ten mi několikrát rozkousal plastové krabičky a sežral suchou směs, tedy polotovar. Také jsem nachystala asi 50 dortů s dotazníkem, které jsem rozdala mezi známé, a tak získávala cenou zpětnou vazbu.

Recepturu stále vylepšujete. Co Animal Cake obsahuje nyní?

Jak už jsem zmínila výše, jsou to samé dobré věci. Zpočátku byl třeba dortík pro pejsky velmi chutný, ale na přípravu pro lidi byla jeho vůně opravdu nevábná. Taková kuřecí játra zalitá horkou vodou jsou pro lidské čichové buňky opravdu těžko akceptovatelná. Směs musí být chutná pro pejsky, ale zároveň musí být i příjemná na přípravu lidem.

18308830_1740701592612223_1254818638_n

Vyrobila jste v průběhu času i nějakou verzi, kterou pejskové odmítali?

To úplně ne, ale nikdy se nezavděčíte všem psím jazýčkům. Mám vypozorované, že jednomu z deseti pejsků dort moc nevoní. Musíte vzít také v potaz, že pokud je pes krmený žrádlem, které obsahuje množství dochucovadel, tato zdravá varianta pak pro něj není příliš atraktivní.

Prozradíte, na jaké novinky se můžeme těšit?

Společnost je stále ve start-upové fázi. Mnoho pejskařů o produktu neví a já za sebou nemám takové finanční zázemí, abych mohla dělat velké reklamní kampaně a investovat do osvěty. Noví zákazníci tak kupují Animal Cake většinou na doporučení někoho, kdo dort už pro pejska dělal. Nyní tedy nechystám novinky, co se týče složení a podobně. Spíše pracuji na doprovodných materiálech, drobných dárcích k objednávkám (samolepka na auto, deníček…) a vytvářím image Animal Cake.

ac

Existuje rozdíl v tom, jak chutná dort jednotlivým psím plemenům?

Zatím jsem jen vypozorovala, že pokud nad ním nějaký pejsek ohrne nos, je to pravděpodobně Kavalír King Charles španěl. Důvod nevím. Naopak mám zpětné vazby, že má někdo opravdu vybíravého pejska a ten pro změnu dortík s chutí slupne.

Co pejskové s potravinovou intolerancí? Myslí Animal Cake i na ně?

Ano, jak již bylo zmíněno, směs je vyvinuta se specialisty na výživu a má opravdu výjimečné složení.

Jaké „doplňky” milují pejskové na dortech nejvíce? Poradíte, jak dort ozdobit co nejchutněji?

To je právě ta část, která je už na zákazníkovi. Každý musí dát do tvorby dortu i kus sebe a ozdobit ho podle vlastních představ a chuťových pohárků svého pejska. Tímto způsobem je každý dort ve výsledku jedinečný.

Animal_Cake_Mallorca-2

Dají se u vás také objednat dorty na míru? Ať už hotové, nebo složením…

To bohužel ne. Existuje pouze jedna směs o objemu 120 g. Pro velkého psa je to dezert, pro středního vystačí místo jedné denní dávky. No a čivava nebo jorkšír musí na psí party pozvat i nějaké kámoše nebo si ho dopřát na víckrát. Dort se dá také hodně naddimenzovat pamlsky či dalším zdobením.

Máte doma vlastní mazlíčky? Kolik dortů jste jim už nachystala?

Mám koníka, jsem teta mnoha pejsků – vlastního kvůli časové vytíženosti bohužel nemám, a mám ještě kartouzského kocoura. Lidé se mě často ptají, jestli budou dortové směsi i pro kočky. Jenže na jejich mlsné jazýčky si netroufnu. Kočky z naší stáje sní i dortík pro psy. Pro mého kocoura jsem zkoušela experimentovat se složením, ale s úspěchem se to bohužel nesetkalo.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci