Menu

9 nejroztomilejších psích plemen: Komu zůstala štěněcí jiskra v oku i v dospělosti?

Publikováno: 19. 9. 2019
Rubrika:  Zajímavosti
klistata

Jako malá chlupatá nemotorná štěňátka jsou roztomilí úplně všichni pejskové. A pro páníčky jsou rozkošní, i když vyrostou. Protože si už navždy budeme pamatovat ten okamžik, kdy jsme si je přivezli domů, a naše první společné nesmělé krůčky. Přiznejme si ale, že některá plemena z té štěněcí rozkošnosti vyrostou víc a některá míň. Zjistili jsme, kteří mazlíčkové si svou pověstnou roztomilost drží i ve vyšším věku.

Bišonek

Veselý a hodný pejsek původem z Francie vypadá trochu jako malý plyšáček. Zamilovali si ho už králové Jindřich III. z Valois nebo Napoleon III. Je velmi hravý a potřebuje hodně zábavy. Jeho nádherná srst nelíná, potřebuje ale často kartáčovat, aby se nezacuchala do dredů.

Anglický buldok

Tohle je samozřejmě naše srdcovka. Musíte uznat, že tihle vrásčití a odvážní psi jsou nádherní. My sami máme doma rovnou dva (Owena a Gucciho) a milujeme jejich hravé dovádění, přetahování o hračky i ospalé povalování. Zajímá vás o našich klucích víc? Přečtěte si jejich příběh, jak se dali dohromady.

Pomeranian

Určitě nemůžeme zapomenout ani na velmi populární mazlíčky, kteří v oblíbenosti lámou rekordy i na sociálních sítích. Kulatá hlava, malá ouška, krátký čenich a bohatá srst je řadí mezi pejsky rozené k pomazlení.

Mops

Další malinký a ještě k tomu vrásčitý pejsek vás uhrane hlavně svým upřeným pohledem obrovských očí. Svou malou velikost vyrovnává silnou osobností. Tenhle miláček z Tibetu je velmi odvážný a cílevědomý a zahrne vás nekonečnou láskou.

Yorkšírský teriér

Jedno z vůbec nejoblíbenějších plemen na světě si zamilujete díky jeho krásné srsti, která připomíná vlasy. Rozkošný kukuč jim dodává ještě nezbytná mašlička, která drží srst nad očima, aby nepřekážela. O tomhle plemeni jsme navíc zjistili 8 tajemství, tak na ně mrkněte.

Bígl

Středně velký pejsek s krátkou srstí patří mezi lovecké mazlíčky. Díky převislým uším a rovnoměrné hlavě je dokonalým objektem pro všechny vášnivé fotografy. Vypadá tak trochu, jako by ho někdo nejdřív nakreslil a teprve pak mu vdechl život. Znáte třeba animovanou pohádku o Snoopym? I on je prý ve skutečnosti bígl.

Bernský salašnický pes

Rozkošní na pohled jsou určitě i větší pejskové. Třeba jako tihle obrovští barevní chlupáči původem ze Švýcarska, kteří jsou v Česku velmi oblíbení. Veliký, hodný a poslušný mazlíček úplně vybízí k mazlení a hrátkám na zahradě.

Shiba-Inu

A co třeba načechraný obličej červeného chlupáče z Japonska? U nás není bohužel moc rozšířený i pro jeho komplikovanější povahu.Troufnou si na něj spíš zkušenější chovatelé. Souměrný obličej a tělo z Shiba-Inu ale dělají opravdového zvířecího krasavce.

Dalmatin

Díky jeho černým skvrnám ho poznáte na první pohled. Charakteristický vzhled dalmatinů je také dostal hned do několika kreslených pohádek. Věděli jste, že v té nejznámější „101 dalmatinů” je ale chyba? Tihle mazlíčci se totiž rodí celí bílí a zbarvují se, až trošku povyrostou.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci