Menu

Furnatura: Kosmetiku pro pejsky testujeme i na sobě

Publikováno: 23. 8. 2019
Rubrika:  Zajímavosti
IMG_5823

Nejdřív vedli jen psí salon krásy. Ale nebyli spokojení s tím, co jim nabízí trh s kosmetikou. Tak si lidé z české firmy Furnatura začali míchat své vlastní šampony, kondicionéry a vůně. A vytvořili je tak, aby pejskům pomáhaly nejen zvenčí, ale i zevnitř. Majitelka Linda Vacovská nám v rozhovoru prozradila všelicos - třeba i způsob, kterým do detailu ladí úplně každý produkt.

Kromě toho, že krásně voní a pejska dokonale umyjí, mají vaše produkty i blahodárné účinky na jeho zdraví. Jak to funguje?

Víme, že aromaterapie má na psa podobné účinky jako na člověka. U psů dává léčení pomocí esencí možná ještě větší smysl díky jejich rozvinutému čichu. Například heřmánek příjemně zklidní, vůně pomeranče zase povzbudí. Máme připravené vzorky esencí a pejsek si před procedurou sám vybírá čichem tu vůni, která je pro něj nejpříjemnější.

Produkty si mícháte sami. Jak to probíhá a jak dlouho trvá, než vyladíte složení jednoho z nich?

Nezapomenu výsledek míchání svého prvního šamponu pro psy u nás doma v kuchyni. Řeknu jen, že byl hodně levandulový, příšerně řídký, vůbec nepěnil a měl dost zvláštní barvu. Od té doby jsme se hodně posunuli. Nyní vyvíjíme pouze složení, a to ve spolupráci s chemiky z kosmetického průmyslu. Samotné lahvičky nám pak plní firma, která to dělá i pro velké kosmetické značky.

Každý produkt má různou délku vývoje. Nejtěžší byl kondicionér, kdy jsme si s laboratoří vyměnili snad 50 vzorků. Pořád to nebylo ono. Nakonec se skvěle povedl a s výsledkem jsme spokojení. Jsem ráda, že jsme nic neuspěchali.

IMG_4243

Používáte jen přírodní suroviny, esenciální oleje, extrakty či másla. Která ze surovin je vaše úplně nejoblíbenější? Bez čeho se neobejde skoro žádný váš produkt?

Já miluji vůni růže. V našem kondicionéru je extrakt z růže damašské, která má nejen skvělé hydratační účinky, ale také právě nádherně voní. Já tuto květinovou vodu používám 2x denně na svůj obličej a myslím, že mě jen tak neomrzí.

Který váš produkt je zaručeně nejprodávanější? Víte proč?

Nejprodávanější je šampon Sensitive pro citlivky a štěňata. Alergie a kožní onemocnění jsou bohužel u pejsků čím dál častější. A tento šampon je pro ně ideální. Navíc voní po levanduli, která je mezi pejsky i páníčky jednou z nejoblíbenějších esencí.

Kdy a jak vás napadlo vytvářet kosmetiku po pejsky?

Už deset let máme obchod a salon pro psy. Za tu dobu jsme vyzkoušeli různé kosmetické značky. S žádnou jsme ale nebyli na 100 % spokojeni. A tak jsme se rozhodli pro vlastní výrobu, která odpovídá našim vysokým nárokům. S touto vizí jsem oslovila moji kamarádku, která učí výrobu kosmetiky a má vystudovanou aromaterapii. Pak už nás čekaly „jen“ tři roky vývoje a testování - nejdříve na sobě, pak na našich psech a nakonec v našem salonu za ostrého provozu.

IMG_5551b

Jaké byly vaše začátky? Bylo těžké se prosadit na trhu?

Kosmetiku jsme nejdříve používali jen u nás v salonu, ale kvůli zájmu našich zákazníků jsme se nakonec rozhodli pro malovýrobu. Věděli jsme, že máme skvělý produkt, a to díky receptuře, která nemá na trhu konkurenci. Nevýhoda takové kosmetiky je její vysoká výrobní cena – kvalitní suroviny jsou velmi drahé a většina z nich se navíc musí dovážet z daleka. Abychom na trhu nijak nevyčnívali cenou, nezbývá prostor pro velké marketingové kampaně, které by si nový produkt zasloužil. Náš trh je navíc velmi konzervativní. Třeba prosazování nové kosmetiky v salonech je velmi těžké.

Plánujete do budoucna nějaké novinky, na které se páníčci mohou těšit?

Nyní jsme představili malé balení bahenní masky, která byla původně určená jen pro salonní použití. Zákazníci o ni mají překvapivě zájem, přestože to kolikrát znamená nepořádek po celé koupelně. Blahodárné účinky našeho bahna s minerály z Mrtvého moře zřejmě zvítězily nad náročnou aplikací. Nyní mohou zákazníci tuto léčebnou proceduru dopřát svému pejskovi i v pohodlí domova.

Máme také v plánu rozšířit řadu o stylingové produkty na konečnou úpravu srsti a rádi bychom v naší nabídce viděli i přírodní hygienu jako zubní pastu nebo přípravek na čištění uší. To se ale díváme hodně do budoucna.

sIMG_0244small

Určitě máte také své pejsky. Který váš produkt mají nejraději? Nebo který používáte nejčastěji?

Mám grifonka a brabantíka a koupu je převážně v naší bahenní masce. Na její vůni si musí člověk trochu zvyknout, ale psi to milují. Je to procedura se zábalem, který prohřívá klouby a detoxikuje kůži. Srst je po ní krásně vyživená a vydrží dlouho čistá, takže je to i praktické. Já a moji „kluci“ na naše bahno nedáme dopustit :-)

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci