Menu

Odpovědi na 7 důvodů, proč se bojíte najít svému pejskovi chůvu

Publikováno: 27. 6. 2019
Rubrika:  Tipy a rady
pomucky

Blíží se dovolená. A vy si už teď lámete hlavu nad tím, kdo vám pohlídá psa. Nebo ho kvůli práci nestíháte vyvenčit a nemáte blízkého, který by vašemu mazlíčkovi s nohama křížem pomohl? Co teď? Zkuste si najít profesionálního hlídače mazlíčků. Možná vás hned napadlo minimálně tisíc důvodů, proč to zrovna u vás nejde. My jsme jich odhalili sedm. A umíme vám na ně také odpovědět.

Nevím, kde chůvu pro mazlíčka seženu.

V České republice existuje hned několik agentur, které vám ochotně pohlídají jakéhokoliv pejska. Nebo zprostředkují služby externí chůvy. Psa vyzvednou u vás doma a vyvenčí ho. Nebo s ním mohou být i 24 hodin denně. Záleží na konkrétním hlídači i vašich požadavcích.

Bydlím na vesnici daleko od velkých měst. Služby fungují určitě jen v Praze.

Ano, jsou agentury, které nabízí venčení a hlídání mazlíčků jen v Praze nebo středních Čechách. Jiné ale sdružují externisty po celé republice. Stačí do vyhledávače na jejich webových stránkách zadat, kde bydlíte. A vyjede vám seznam hlídačů ve vašem okolí. Vy si jen vyberete, který z nich se vám nejvíc líbí.

Z profilu na internetu nepoznám, jestli si chůva a pejsek spolu sednou.

Celá řada agentur nabízí první seznamovací venčení zdarma. Vyberete si náhradního páníčka a domluvíte si procházku, na kterou vyrazíte vy, pejsek a hlídač společně. Zjistíte, jak si sedne s vaším mazlíčkem a koneckonců i s vámi. A když to nedopadne podle vašich představ, můžete oslovit někoho jiného.

Hlídání psů bude drahé.

Ceny se odvíjí hlavně od toho, co všechno potřebujete zařídit. Za hodinové venčení dáte mladé studentce kolem stokoruny. Profesionálovi s většími zkušenostmi o trochu víc. Hlídání na celý den stojí od 200 do 1 000 Kč. Záleží na tom, kde chcete pejska hlídat, i na ceníku konkrétního člověka.

Bojím se, jak se budou o mého chlupatého kamaráda starat.

Agentury své hlídače předem prověřují. Většina z nich má zveřejněné recenze od předchozích zákazníků. Všichni mají zkušenosti a domluvíte se s nimi, na co je váš miláček zvyklý. Některé společnosti garantují úplně stejný servis, jako mají mazlíčci od vás. Nevyspí se váš dobrman jinde, než když se k vám v noci přitulí? Náhradní páníček si ho vezme k sobě do postele. Pravidlem je také posílání informací. Na dovolenou vám pravidelně chodí zprávy nebo rovnou fotografie, co chůva s pejskem zrovna dělají.

Můj mazlíček nesnese nikoho jiného než mě a mou rodinu.

Člověk, který ho bude venčit nebo hlídat, to s ním bude mít asi těžší. V takovém případě je lepší se obrátit na agenturu, aby vám sama doporučila vhodného hlídače. Řada z nich jsou totiž i veterináři, trenéři psů a nadšenci s dlouholetými zkušenostmi. Kromě hladkého průběhu venčení vám pak třeba pomohou i s výcvikem. A poradí, jak zvládnout odloučení levou zadní.

Pejsek potřebuje zvláštní péči.

I tohle dokáže řada agentur vyřešit. Chůvy umí podat léky, vykartáčovat srst nebo třeba pejska vykoupat. Jen je nutné se na tom domluvit předem.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci