Menu

4 pomůcky, díky kterým se z vašeho pejska stane dokonalý plavec

Publikováno: 3. 5. 2019
Rubrika:  Tipy a rady
safe_life_jacket_water-800x800

Venku je nádherně. Vyrazíte s partou kamarádů a psí smečkou k rybníku. Všichni se nadšeně vrhají do vody, jen ten váš strašpytel sedí na břehu a ani se nehne. A vám je to líto, protože vidíte, jak ostatní se svými mazlíčky dovádí. Nezoufejte. I toho největšího vodního odpůrce můžete naučit plavat. A my vám poradíme, jak na to. Stačí pár věcí, které s sebou příště vezmete s sebou.

Pamlsky a hračky

Úplně nejdřív musíte dostat pejska do vody. I to může být pořádný oříšek. Zvlášť pokud ji moc nezná nebo s ní má špatnou zkušenost. Nikdy ho do vody netahejte násilím, ani ho do ní neházejte. Někdy to může být běh na dlouhou trať, který zabere i několik týdnů. Ale vyplatí se to. Lákejte ho postupně na pamlsky nebo hračky. Poskládejte mu cestičku z dobrot, házejte mu aport blíž a blíž k břehu, až skončí ve vodě. Udělejte ze všeho hru a použijte cokoliv, co najdete poblíž. Kamínky, klacíky… Něco toho vašeho chlupáče určitě zaujme.

Ostatní pejskové

Některým mazlíčkům stačí zahlédnout, jak si v rybníce blaženě chrochtají jiní pejskové, a chtějí se k nim přidat. Zkuste proto vzít přátele s odvážnějšími miláčky s sebou, a ukázat tomu svému, jak je to super. Když už bude ve vodě, předvedou mu také, jak na plavání. Uvidíte, že se váš pes inspiruje.

Vaše plavky

Chlupáč se do vody nejspíš neodváží sám. Musíte tam vlézt s ním. Někdy stačí jít před ním, jindy je potřeba ho vzít do náručí. A pak už nastupuje samotné plavání. Některým pejskům stačí instinkty. Jak jsou ve vodě, zvládnou plavat sami. Jsou ale i tací, co na to ne a ne přijít. Často třeba zapomenou zabírat zadníma nohama. Proto potřebují přidržet, aby se nezačali potápět.

Chytněte vašeho miláčka rukama pod břichem za předníma tlapkama a trochu mu pomáhejte. Je důležité, aby měl hlavu celou dobu nad vodou. Některým chlupáčům naopak vyhovuje, když jim přidržujete zadní nohy, než sladí pohyby celého těla.

Pozor: Důležité je pejska nevyčerpat. Kdykoliv bude chtít, nechte ho vylézt na břeh a odpočinout si. I kdyby to znamenalo, že ho budete do vody zase zdlouhavě dostávat pomocí hraček a pamlsků.

Vesta

Perfektní řešení pro pejsky, kteří si nejsou ve vodě ještě úplně jistí, je psí plovací vesta. Nadnáší celé tělo a zároveň nebrání pohybu. Proto se v ní mazlíček naučí plavat rovnoměrně a díky tomu zbytečně nepřetěžuje některé části těla. Navíc ho pevně obepíná, což pomáhá i proti stresu, který nezkušené pejsky ve vodě často přepadá.

Hodí se i zkušeným plavcům, když je s sebou berete na loď či k jiným vodním sportům. Psí plovací vesta je navíc reflexní, aby byl pes dobře vidět, a na hřbetě má madlo, díky kterému pejskovi ve vodě snadno pomůžete a vytáhnete ho ven.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci