Menu

Jak přežít pejska na svatbě? Vyhněte se těmto 8 malérům

Publikováno: 15. 4. 2019
Rubrika:  Tipy a rady
Free-Wedding-Vector-Art

Je to člen rodiny i nejlepší kamarád zároveň. Plánujete svatbu a váš pes na ní prostě nesmí chybět. Co všechno kvůli tomu ale zařídit? Mazlíčky si na svatbu bere čím dál víc lidí. Jenže někdy to skončí pořádnou melou. My jsme za vás posbírali 8 hororových scénářů, jak dokáže chlupáč pokazit svatbu. Připravte se na ně, aby se se vám také nestaly.

1. Mazlíček za dveřmi

I když jsou pejskové na svatbách čím dál častější, pořád je hodně míst, kam nesmějí. Například na některé úřady, do kostelů i řady restaurací. Určitě nechcete, aby na tom zkrachovaly vaše plány. Umíte si představit, co byste dělali, kdyby vám měl váš chlupatý kamarád přinést snubní prstýnky k oltáři, ale nesměl by k němu?

Řešení: Předem se všude domluvte, jestli tam pejskové smějí.

2. Zničené oblečení či vybavení

Pejsek se na svatbu hrozně těší a už teď po vás skáče radostí? Tak zpozorněte. Potrhané svatební šaty do půjčovny vracet určitě nechcete. Ani svatebčané nebudou nadšení, když si z vaší svatby odnesou kromě výslužky i pár šrámů na svátečním oblečení. Stejně tak nebude oddávající šťastný z okousané výzdoby v obřadní síni ani farář z počůrané podlahy v kostele.

Řešení: Pořiďte mazlíčkovi lidského parťáka, který se o něj po celý den postará. Nakrmí ho, vyvenčí a když bude potřeba, připne mu vodítko a pohlídá, aby nedošlo k žádné újmě.

3. Štěkání do rytmu

Řada pejsků nemá ráda hlasité zvuky, děsí je ruch a hudba. Mohou se před ní schovávat, kňučet a být velmi nesví. Nejhorší je, když ale začnou štěkat či dokonce vít v tu nejnevhodnější chvíli. Třeba, když je rozčilují varhany v kostele, zatímco si novomanželé vyměňují prstýnky.

Řešení: Chlupáče, který hlasité zvuky opravdu nerad, držte dál od velkého rozruchu. Aspoň během obřadu někoho požádejte, ať ho pohlídá venku. Nebo zvažte, jestli ho raději nenechat doma úplně. Nejspíš mu tam bude mnohem lépe.

4. Ozdoby, co moc nezdobí

Naplánovali jste si focení s dokonale nazdobeným mazlíčkem? Na trhu dnes seženete nádherné psí obojky s motýlkem, kravaty nebo mašle. Pejskovi se ale ten nezvyklý kus látky pod krkem nemusí líbit. A fotit pak můžete leda tak rozcupované cáry.

Řešení: I když je v tom neskutečně rozkošný, nenuťte svého miláčka, aby měl na sobě sváteční oblek či motýlek celý den. Když mu je obléknete těsně před focením, máte větší šanci, že módní kousek vydrží v celku.

5. Žebravý mazlíček

Rychlý odjezd k veterináři nebo minimálně večerní bolavé bříško dokáže svatbu dokonale zkazit. Hromada pochoutek na stole je však lákavá i pro pejska. A spousta svatebčanů ani neví, co zvířata smí a nesmí jíst. V dobré víře pak neodolatelným psím očím trochu přilepší.

Řešení: Nenechávejte chlupáče chodit bez dozoru mezi stoly. A svou rodinu a přátele upozorněte, že má nachystané vlastní pamlsky a krmením od stolu mu jen ublíží.

6. Ztracený chlupatý svatebčan

Určitě si to dokážete představit. Zábava je v plném proudu. Vy si myslíte, že pejska hlídá tchýně, tchýně si je zase jistá, že je mazlíček se svědkem. A on nikde.

Řešení: Určete jediného dočasného páníčka, který se bude o pejska starat. Ten musí vždy přesně vědět, kde váš čtyřnohý kamarád pobývá. I když si třeba zrovna odběhl na toaletu.

7. Víc pejsků = pěkná mela

Chápete, že vaši hosté milují své mazlíčky stejně jako vy. Tak jste jim dovolili vzít je s sebou i na vaši svatbu. A najednou se nestačíte vyhýbat chumlu desítky pejsků, kteří se moc neznají. Honí se, štěkají, nakonec se dva větší poperou a shodí stůl se svatebním dortem.

Řešení: Víc chlupáčů pohromadě berte jen do prostředí, kde jim bude dobře a nebudou překážet. Třeba na zahradní svatbu. Předem si ale rozmyslete, jestli se spolu dobře snesou.

8. Opuchlá svědkyně

Vy sami si život bez čtyřnohého miláčka nedokážete představit. Máte ale velkou svatbu, na kterou zvete i široké příbuzenstvo, které tolik neznáte. Jenže… Sestřenka z druhého kolene začne už ve svatební síni kýchat a do hodiny je opuchlá jako rajče. Je na psy alergická.

Řešení: Všechny hosty předem upozorněte, že jedním ze svatebčanů bude i pejsek. Budou tak mít tak dost času se předem připravit.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci