Menu

Vezměte si na čas domů chlupáče aneb Vše o dočasné péči pro pejsky

Publikováno: 11. 2. 2019
Rubrika:  Zajímavosti
IMG_1405

Adopce, útulky, občanská sdružení, dočasná péče. Je úžasné, kolik lidí není lhostejných a rozhodne se svůj život věnovat pomoci pejskům v nouzi. Laikovi z toho jde až hlava kolem. Také byste rádi pomohli, ale nevíte, kde začít? Zkuste dočasnou péči. Postaráte se o pejska ve chvíli, kdy to nejvíc potřebuje, a přitom to není závazek na celý jeho život. Ukážeme vám, že to zvládnou ostřílení pejskaři i nezkušení nepejskaři.

Láska dělá zázraky

Vůbec nevadí, když nemáte doktorát z psí psychologie ani předchozí letité zkušenosti. Pejsek totiž potřebuje hlavně trpělivost, klid, něhu a teplo v bříšku i po těle. Když budete mít štěstí, dostanete na starost pejska, který už ví, co a jak a nebudou s ním větší problémy. Ne vždy je v dočasném domově ale všechno růžové a zalité sluncem.

Pejskům se mnohdy nedostane příliš výchovy, protože v azylu na ni není moc času. Někteří pejskové proto neznají základní pravidla společného soužití v domácnosti. Vy je to musíte naučit. Někteří opuštění chlupáči si s sebou nesou psychickou zátěž, o které ví jen oni. Na vás je, abyste je pozorovali a budoucímu majiteli pak dali vědět, na co si dát pozor a s čím pejskovi pomoci. Na druhou stranu, když uvidíte, jak se z takového pejska díky vám stává sebevědomý a zdravý pašák, je to k nezaplacení. Po celou dobu jsou vám navíc k ruce lidé z občanských sdružení, kteří rádi se vším poradí.

Někdy to v útulku nejde

Stav, ve kterém se chlupáči někdy dostávají do útulku, je bohužel žalostný. Malinkatá štěňátka nebo naopak staří matadoři. Týraní, ustrašení, odložení. Jsou i pejskové, kteří pobyt v útulku nezvládnou. Často kvůli zdravotnímu stavu, kdy nemohou žít venku v kotcích. Právě kvůli tomu jsou dočasní páníčkové tak důležití. Pomůžou mazlíčkům dostat se z toho nejhoršího.

Bez větších investic

Představujete si, jak k vám dorazí takový pejsek, bez obojku, hraček či krmení, a vyděsilo vás to? Není divu. Péče o takového pejska stojí nemalé peníze. A investujte do kamaráda, který může za pár dní jít zase o dům dál. V tomhle vám ovšem pomohou zastřešující občanské sdružení. Zajistí veterinární péči a hradí i komplikace, které mohou nastat později. Většina z nich přidá i krmení, nějakou tu hračku nebo třeba obojek. Do dočasné péče se proto může pustit i ten, kdo má hlouběji do peněženky.

Víte, co bude dál

Kdy od vás pejsek zase odejde, není u dočasné péče nikdy předem jasné. Může to trvat dny, týdny i měsíce. Od vás putuje chlupáč rovnou k novému adoptivnímu páníčkovi. Někdy to chvíli zabere, než se najde ten pravý. Skvělé je, že hodně občanských sdružení vás nechá podílet se na výběru nového majitele. A zajímají se i o to, jak se pak u něj pejsek má. Díky tomu o něm máte informace i dlouho poté, co váš domov opustil.

Porozhlédněte se

Rozhodli jste se a nevíte, jak začít? Najděte si organizaci, která dočasnou péči zajišťuje. Ideálně ve vašem okolí. Projděte si internetové vyhledávače nebo sociální sítě. Právě tam hodně z nich hledá další páníčky. Nebo se poptejte v okolí. I my podporujeme tři organizace, které bojují o lepší zítřky pro pejsky. Organizace Pes nejvěrnější přítel nabízí dočasnou péči po celé České republice a Tlapky na cestě v Brně a okolí.

Jestli dočasná péče není pro vás, ale stejně byste chlupáčům rádi pomohli, potěší je i finanční podpora. Díky tomu jim zaplatíte třeba veterinární prohlídku nebo něco dobrého do misky.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci