Menu

Non-stop Dogwear: Žijeme ve jménu sportu a zdokonalování

Publikováno: 15. 2. 2019
Rubrika:  Nezařazené
simon_bike_by_Lena

Zamilovali si ji na závodech v zahraničí a rozhodli se, že by s ní musí seznámit i český trh. Tak začali manželé Cipro dovážet norskou značku Non-stop Dogwear i k nám. Unikátní postroje, obojky nebo třeba funkční hřejivé bundy totiž vývojáři testují, dokud nejsou naprosto dokonalé. Karolína Cipro se s námi v rozhovoru podělila o tip na nejlepší postroj pro pejska i o příběh, jak se značkou začínali.

Můžete nám přiblížit značku Non-stop Dogwear a vysvětlit, čím se liší od jiných produktů?

Značku založili čtyři norští kamarádi, sportovci a nadšenci do pejsků. Při vývoji prvního postroje freemotion chtěli uzpůsobit postroj pro tahání jednoho psa. Do té doby existovaly pouze pro spřežení. Tah je u nich ale vedený jinak, a když se pak zapřáhne jeden pes do kola nebo běžkaře, saňový postroj ho zbytečně svírá. Díky jiné konstrukci pejskové v zápřahu zrychlili a i ti méně „tahaví” měli větší chuť do práce. S touto filozofií vývoje pokračuje značka dodnes. I když už je tým širší, stále jde v první řadě o funkčnost výrobků. Žádný nový produkt se nepouští do prodeje bez dlouhého testování v extrémních podmínkách.

Používáte v produktech nějakou technologii nebo top materiál, které jsou přelomové a jste na ně skutečně hrdí?

Určitě. Není to tak, že by se všechny produkty vyráběly na jednom místě, ale pravidelně se hledají nové fabriky, nové technologické postupy i materiály. Třeba u oblečků pro psy jsme začali používat materiály známé z lidského oblečení, které před námi nikdo jiný používat nezačal. Psi tak mají možnost nosit lehčí a přitom hřejivější bundy. Ocení to nejen v pohybu.

Ví se o vás, že na kvalitě i funkčnosti produktů neustále pracujete a zdokonalujete je. Odkud čerpáte nápady a podněty?

V non-stop týmu je řada skvělých závodníků a extrémních “výletníků”. Zvládáme díky nim vymyslet a dotáhnout třeba postroje pro ohaře, kteří běhají v zápřahu rychlostí přes 30 km/h, a na druhou stranu nabízíme vybavení pro psy, kteří absolvují non-stop závod na 1 000 km na Aljašce nebo na severu Norska. V neposlední řadě spolupracujeme s lidmi, kteří se psy prostě chodí ven. Často a na dlouho. Od nich víme, co pro psa potřebují, aby si výlety společně užili naplno. Díky všem těm lidem a jejich miláčkům víme, jak mají vypadat oblečky, postroje a vodítka, ale třeba i opasky na canicsross nebo antény na kolo a koloběžku.

simon_scooter

Který z vašich produktů je mezi zákazníky dlouhodobě nejoblíbenější?

Jednoznačně postroje. Naprosto jedinečný je postroj freemotion - dlouhý postroj vhodný na canicross, bikejoring, koloběžku se psem, lyže, ale i výlety. Tah vede podél páteře, takže pes se může krásně volně pohybovat. Stejně tak oblíbený je postroj line - krátký postroj, který je konstruovaný tak, aby měl pes maximální pohodlí a přitom mohl odvést skvělou práci. Nebo se i trochu šetřit, když potřebuje.

Co poradíte zákazníkovi, který má svého prvního pejska a vůbec netuší, jaký obojek, vodítko, případně obleček pořídit? Proč by se měl zajímat zrovna o značku Non-stop Dogwear?

Non-stop Dogwear je kvalitní. Je to, jako když kupujete něco sami pro sebe. Samozřejmě lze sehnat levnější výbavu. Ale z praxe víme, že naše produkty vydrží déle, pejskům jsou pohodlnější a navíc se našim zákazníkům snažíme zajistit maximální servis. A to nejen v případě reklamace. Rádi jim poradíme i s výchovou psa nebo třeba kam vyrazit, aby si to s společně užili.

Značka Non-stop Dogwear pochází z Norska. Jak a kdy jste se dostali k dovozu produktů?

V roce 2012 jsme byli s manželem v Pyrenejích na etapovém závodě ve Skijoringu (závod na běžkách se psem). Poprvé jsme se tam setkali s produkty Non-stop Dogwear a naprosto nás nadchly. První postroje jsme si odvezli domů a začali je používat. Po několika trénincích jsme zjistili, že v nich psi pracují mnohem lépe, a tak jsme se klukům do Norska ozvali, že bychom chtěli nějaké další zboží. A pak už to šlo ráz naráz. Dohodli jsme se, že začneme Non-stop zastupovat v Česku a na Slovensku. Začátek byl docela složitý, ale kvalitní zboží se naštěstí prodává samo :-)

Čím si vás značka získala?

Jednoznačně kvalitou a přístupem k dalšímu vývoji. Než jsme poznali Non-stop, tak jsme na závodní sezónu měli pro jednoho psa i tři postroje. Freemotion vydržel dvě až tři sezóny. A pak samozřejmě milujeme, jak všechno perfektně sedí. Jsme hodně aktivní a psi jsou pro nás parťáci. Máme rádi, když i oni cítí pohodlí při závodech, trénincích nebo jen když vyrazíme na hory. A to stejné chceme předávat zákazníkům.

Jezdíte do Norska často? Při jakých příležitostech?

Vypravíme se tam několikrát do roka. Jednak probrat, co se chystá, a při tom to spojíme s výletem po okolí. Naší oblíbenou akcí je závod SNOROCK. Tu jsme zatím nevynechali. Soutěží se ve skijoringu, kdy závodí známí běžkaři a biatlonisté s půjčenými psy proti normálním závodníkům se svými psy. Porovnávat síly s Ole Einar Bjornadelenem nebo Darjou Domračevou je super zážitek :-)

Non-stop Dogwear velmi podporuje psí sporty. Jak jste na tom teď vy?

Šimon závodí na koloběžce, kole i lyžích. Já jsem se věnovala jen canicrossu. Poslední dva roky je ale stále méně a méně času. Trénink psa na vrcholovou úroveň zabere strašně moc času. Takže poslední dobou chodíme víc na výlety. I když já si teď pořídila mladého ohaře, se kterým se do toho chci zase pustit naplno. Tak uvidíme, co nakonec vyhraje. Jestli si ten čas na trénink zvládnu udělat.

natt_HV

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci