Menu

Dokonalá láska: Využíváme zvířecí pudové znalosti

Publikováno: 6. 12. 2018
Rubrika:  Nezařazené
společné

Chtěl pomoci nemocnému pejskovi. U nás řešení nenašel, tak šel hledat do zahraničí. A objevil tam přírodní produkty, které zdravotní stav jeho psího parťáka vyřešily. Proto se majitel firmy Dokonalá láska Michal Babka rozhodl podělit s ostatními páníčky, které trápí podobné problémy, a začal sám vyrábět čistě přírodní produkty pro zdravé, klidné a spokojené chlupáče.

Značka Dokonalá láska nabízí majitelům pejsků přírodní přípravky pro řešení různých zdravotních problémů jejich mazlíčků. Je to alternativa k návštěvě veterináře, nebo ji doporučujete spíš jako doplněk k probíhající léčbě?

Dokonalá láska je výrobce čistě přírodních veterinárních přípravků, které napomáhají majitelům i veterinářům řešit nejrůznější obtíže. Někdy je vhodným doplňkem k veterinární péči, jindy lékaři rovnou zvolí cestu přírodních látek. Alternativa veterinární péče nejsme a ani to není naší misí a posláním. Vynechání léčby může naopak přinést mnohdy víc škody, než užitku.

Mezi vaše nejprodávanější produkty patří ty pro péči o psí chrup. Jsou vhodné jen jako prevence, nebo dokáží pomoci s už existujícím problémem?

Přípravek Láska 01 a Láska 01S splňuje oba dva zmíněné faktory. Jako prevence je vhodný, ale i tam má limity (jako všechny přípravky). Nemůžeme bojovat s genetikou, tvrdostí vody a dalšími faktory, které ovlivňují tvorbu zubního kamene. S již existujícím problémem dokáže pomoci, ale je nutné nezapomínat na veterinární péči. Někdy je vhodné situaci v tlamičce nejprve řešit s lékařem. Naše přípravky jsou vhodným řešením pro mnoho majitelů starších pejsků (například když je pro mazlíčka příliš riziková anestezie).

sherinka

Do vaší nabídky patří i zelený jíl blahodárně působící na psí kůži. Jde o jemnou horninu, která dokáže ulevit při ekzémech i poraněních. Zní to trochu jako kouzlo. Můžete vysvětlit, jak to funguje?

Princip působení zeleného jílu je jednoduchý. My jen využíváme zvířecí pudové znalosti. Ve volné přírodě se na jíloviště slétávají a shlukují zvířata všech druhů právě ve chvíli, kdy je trápí kožní problém. Jílů je velký počet druhů a liší se v množství jednotlivých látek (kovů železa, křemíku, draslíku, hořčíku, sodíku). Fungují tak, že zklidní kůži, navážou na sebe toxiny a případné zevní alergeny. Jíl nenarušuje ochrannou bariéru kůže a chlupů a reguluje množství mazu a vlhkosti. Ano, je to malý zázrak v péči o kůži našich mazlíčků.

Zelený jíl také regeneruje a zvláčňuje kůži. Můžeme ho proto používat denně, nebo je určený spíš krátkodobě - jen na vyřešení konkrétního problému?

Spíš se přikláníme k užívání z konkrétního důvodu - tedy při řešení obtíží. Je ale vhodný také pro pejsky, kteří jsou v zátěži a vylučují kůží různé látky. Kůže je veliký orgán, který je hodně zatěžovaný vnějším i vnitřním prostředím. Tím, že se pes nepotí, je odbourávání některých látek metabolicky složitější. Zelený jíl tomuto napomáhá. Každodenní používání je technicky možné, ale myslím, že mnoho majitelů nás při aplikaci proklíná. Jíl práší a dělá nepořádek. Ale pomáhá…

michal

Jak jste se dostali k prodeji přírodních produktů pro zvířata? Na našem trhu je to docela neobvyklé zboží, bylo těžké se prosadit?

Ano, vyrábět přípravky, které budou splňovat známku 100% přírodní, je něco zvláštního a někdy je to technologicky složité. Jelikož nepoužíváme syntetické konzervanty, mají naše produkty pouze roční dobu použitelnosti a mnoho dalších „neřestí“. Těžké je všechno, co je něčím unikátní a jedinečné :)

K přírodním látkám nás dovedly naši mazlíčci. Před mnoha lety jsem hledal řešení zdravotního stavu svého pejska Matýska. Bohužel v České republice jsem nic nenašel. Vypravil jsem se do zámoří a tam se mi ukázaly nové možnosti. Matýsek žil o 10 let déle. A to bylo mou hlavní motivací - nabídnout podobná řešení i dalším pejskům. Stálo to samozřejmě mnoho let poznávání a vzdělávání. V tom pokračujeme i teď. Hodně našeho času věnujeme odbornému vývoji. A ten zbylý praxi.

Máte i teď svoje pejsky či jiné mazlíčky, kterým produkty Dokonalé lásky pomáhají?

Když se u nás sejdou všichni pejskové Dokonalé lásky, tak je to 16 kousků :) A všichni mají zkušenost s našimi přípravky. Někteří z nich pochází z dočasné péče nebo z nepříznivých podmínek. Takže poznávali prospěch violky (Láska 52), podpůrného oleje Při strachu a úzkosti (Láska 51) nebo hydrosolu růže (Láska D02). Ti starší (především Ferda a Frýdek) používají dost často produkt pro úlevu pohybového aparátu a harmonizant Láska 14 Intenzivní Boswelie. No a většina našich psů používá samozřejmě přípravek Láska 01 Pro zdravé zuby a dásně a nově i skvělý balzám na tlapky (Láska 31).

Pravidelnou docházku mají tito pracovníci: Julinka, Lízinka, Sherinka, Sofinka, Kikinka, Sisinka, Lilinka, Frýdek, Čenda a Ferda. Jejich věkové rozpětí je 7 měsíců až 17 let.

07čenda

Děkujeme za rozhovor :-)

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci