Menu

Pet Farm Family: I pejskové mají nárok na bio

Publikováno: 16. 11. 2018
Rubrika:  Nezařazené
moriak

Pet Farm Family je značka, které fandíme. Líbí se nám jejich poctivé řemeslo a kvalita, se kterou vyrábí krmiva pro pejsky. Proto jejich produkty najdete i v našem e-shopu. A abychom vás s nimi ještě blíže seznámili, popovídali jsme si s majitelkou Alie v rozhovoru. Tak s chutí do čtení :)

Vaše značka je známá tím, že jste velkými zastánci bio a eko krmiv bez chemie. Ve vašich výrobcích tak nejsou žádná dochucovadla, konzervanty ani další umělé přísady. Proč jste se rozhodli jít touto cestou a co vás inspirovalo?

Inspirovala nás naše Sušienka – plnohodnotný člen rodiny, přítel a pes v jednom. Vždy jsem pro sebe a svou rodinu vařila zdravě, takže jsem přirozeně hledala zdravé alternativy i pro našeho pejska. Před šesti lety, kdy jsme začínali, jsme nenašli žádný produkt, který by nás 100% přesvědčil. Jsme velmi nároční spotřebitelé a majitelé firmy, kteří se nedívají na krátkodobou budoucnost. Řešíme i otázky ekologie a odpadu, za který jsme jako firma zodpovědní. Na to se zatím moc společností neohlíží.

Do krmiv zpracováváte pouze poctivé maso, žádné náhražky nebo „zbytky”. Kde maso získáváte a jaké druhy používáte?

Důležité je říci, že podporujeme lokální farmáře, a tím pádem i místní ekonomiku. Je skvělé vidět, jak naši farmáři pilně pracují pro zvířata a jejich zdravý plnohodnotný život, který žijí ve zdravém prostředí. Krávy a ovce, jejichž maso využíváme, se celý den pasou venku, krůty jsou ve volném výběhu, divočáci a jeleni jsou z volné přírody, čímž je získané maso ještě výživnější než divočina, která je chovaná na farmě. Taktéž máme ryby, které jsou lovené MSC certifikací (ekologické značení rybolovu). Dáváme tím jasně najevo, že chceme podpořit zdravý styl výlovu a že nám není jedno, jak jsou ryby lovené. Co se týče zpracování masa, nikdy jsme nebyli zastánci výkupu odpadového masa za co nejnižší sumu. Z tohoto stylu výroby nám naskakuje husí kůže. Nikdy u něj nezjistíte, odkud maso přicestovalo, nemáte reálnou představu, jak žilo. To mi připadá absolutně nekorektní vůči našim zákazníkům (ať už chlupatým, nebo nechlupatým).

Existují nějaké rozdíly ve zpracování různých druhů masa a výrobě krmiv z nich? Liší se třeba výroba hovězích a rybích pochoutek?

Rozdíly tu samozřejmě jsou. Především kvůli pachu, který ryby vydávají. Například když vyrábíme sušenky Divá sviňa, voní to tu jako v cukrárně. Postupy jsou ale jinak stejné. Vždy je pro nás důležité dodržovat naše HACCP (systém kritických kontrolních bodů) a hygienické postupy. V naší Pet Farm Family továrně máme čisťoučko, až se kontroly vždy diví, jestli je to skutečně výrobna potravy pro zvířata, protože takto čisto prý nemívají ani tam, kde se zpracovává jídlo pro lidi.

Do produktů přidáváte i „superpotraviny”, jako jsou chia semínka nebo kurkuma. Jak pejskům prospívají?

Jsou to naše oblíbené ingredience, které přidávám do jídla odjakživa. Jsou nadupané a plné zdraví prospěšných látek. Například chia semínka mají vysoký obsah minerálů, vitamínů a živin. Kurkuma je zase silný antioxidant a také podporuje kognitivní funkce mozku.

losiebobky

Kromě konzerv vyrábíte i pamlsky a vývary. Jaké jsou a v čem jsou tak unikátní?

Pamlsky jsou naším úplně prvním produktem, který jsme začali vyrábět. Pak jsme postupně přidávali stejky, konzervy a vývary. Hledali jsme zdravou alternativu legendárních piškotů. Naše sušenky slouží jako odměny. Jsou plné masa a dalších vyvážených ingrediencí jako ovoce, zelenina, amarant, směs bylin na podporu trávení, olivový olej či lněné semínko. Našimi sušenkami se pejskové nabijí energií na celodenní běhání a také se zasytí, když náhodou zapomenete doma večeři. Máme dokonce alternativu pro chlupáče, které trápí problémy s trávením živočišné bílkoviny. Nahradili jsme ji rostlinnou bílkovinou. Naše dlouho tažené vývary jsou zase skvělou volbou pro všechny pejsky, které trápí různé problémy a je potřeba, aby byli pouze na vodě. Tady jsou naše vývary skvělou alternativou, která jim navíc dodá energii. Také se s našimi dlouho taženými vývary dá skvěle dodržovat pitný režim :)

Které vaše produkty jsou mezi pejsky úplně nejoblíbenější?

Těžko říct, každý pes má své chutě a preference. Máme tu chlupáče, kteří milují ryby, i takové, co je vůbec nechtějí. Ale i takové jsme s našimi rybími lahůdkami časem zlomili. Zjistili totiž, že není ryba jako ryba. Ze sušenek jsou nejprodávanější naše MSC Losie bobky, těsně v závěsu s pamlsky BIO Kravina. Co se týče stejků, tam mezi zákazníky vítězí Moriak zároveň s BIO Kravina. Vývary v poslední době ovládla BIO Baranica a u konzerv teď vede Moriak. Ale často se to mění.

Na některých krmivech můžeme najít etiketu „Human Grade Quality”. Znamená to, že si je mohou dát i páníčci? :)

Tuto formulku už na nových etiketách bohužel nenajdete. Běžně se nám stávalo, že naše produkty jedli i páníčci. Co se týče kvality, tak úroveň stravy pro lidi jednoznačně splňujeme (prioritou bylo vyzdvihnout kvalitu). Naše lahůdky pro pejsky ale nejsou solené ani kořeněné, lidem by proto moc nechutnaly. Cílem je, aby chutnali chlupáčům! :)

Říkáte, že by neměl být rozdíl mezi lidskou a psí stravou. Z čeho tak usuzujete?

Pokud jde o kvalitu, pak určitě ano. Rozhodně bychom neměli degradovat naše chlupáče do větičky: „To je pro pejska, tomu to takhle stačí...“. Je to však věc postoje, možná i filozofie, jakou v životě každý máme. Je úplně v pořádku, když na to máme každý jiný názor. Já si ale nedokážu představit, že bych dala svému pejskovi něco, co mně nechutná nebo mi dokonce přijde nechutné. To mi nepřipadá fér ani v pořádku. Ale záleží na každém, jak je naučený, jaké má sám stravovací návyky a jakou cestou se vydá. Pes je volba, pro kterou se v životě rozhodneme.

Vymýšlíte stále nové produkty a receptury. Kde berete inspiraci?

Neustále na sobě pracujeme. Nedá se říct konkrétní zdroj inspirace. Pro mě je to všechno, co se mi za celý den stane. Nehledáme, ale žijeme naší firmou.

S vaší eko filozofií souvisí také hračky Beco Pets, které do ČR dodáváte. Proč by podle vašeho názoru měli páníčci svému mazlíčkovi pořídit právě ekologické hračky a ne jiné?

Protože jsme si za posledních 20 let dokázali maximálně ublížit a zdevastovat všechno, co se jen dá. A máme na tom podíl všichni na Zemi. Plast je zlo, kterého jsou v obchodech plné regály. Narozdíl však od kojeneckých hraček, ty pro psy nejsou nijak kontrolované ani regulované. Obsahují ftaláty, nejsou BPA free. Nikdo nechce dobrovolně kupovat pro svého psa hračky, které nejsou Bullshit free. Bohužel se ale o tom málo mluví. Stejně tak nás ze všech stran otravuje marketing na slevy, které lidi učí nakupovat i to, co vůbec nepotřebují. Přitom psovi nemusíme nakupovat plný koš hraček, stačí mu maximálně dvě. Jednu domů a druhou ven. Podstatné je, že má po svém boku páníčka. To my lidé jsme pro ně důležití.

Prozradíte, jestli plánujete nějaké novinky v krmivech do budoucna?

Připravujeme první Bullshit free řadu granulí pro psy, která vznikla z lokálních surovin s podporou českých a slovenských farmářů. A to vše pod naší střechou :) Máte se na co těšit.

Děkujeme za super rozhovor. Pozdravuje Alie, Sušienka, Špagetka a Škorica + celá PFF crew :)

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci