Menu

Odhalili jsme 6 tváří anglického buldoka

Publikováno: 9. 11. 2018
Rubrika:  Plemena psů
Péče a starost

Nadšeně se s vámi povaluje na gauči. Můžete počítat s bezmeznou láskou k vám i celé rodině. Nevyvolává konflikty. Toužíte po takovém pejskovi? Pak se určitě zaměřte na anglického buldoka. Díky našim buldočím klukům víme, co přesně můžete od tohoto plemene čekat.

Láska, klid, ale i tvrdohlavost

Buldok je skvělý k dětem i páníčkům, kteří často přijímají návštěvy. S vašimi potomky si bezpečně vyhraje a bude je milovat stejně jako vás. Na ostatní lidi a dokonce ani na zvířata neútočí. Spíš je ignoruje. Je ale hodně citlivý a tvrdohlavý. Až ho budete cvičit, připravte si pořádnou dávku trpělivosti a také pamlsků. Funguje na něj jen časté opakování a pozitivní motivace.

Typický buldočí vzhled

Anglického buldoka si s jiným pejskem spletete jen velmi těžko. Jeho charakteristický krátký čumák a vrásčitá krátkosrstá kůže ho pokaždé prozradí. Dorůstá střední velikosti přibližně 30-35 centimetrů v kohoutku a váží zhruba 23-25 kilogramů. Je hodně masivní, má oproti tělu větší hlavu a krátké nohy. Má je ale silné a rád se po nich venku proběhne.

Kamarád na procházky i na gauč

Anglický buldok má rád pohyb. Záleží ale na vás, jak si to spolu nastavíte. Zatímco někteří buldoci mají radši kratší procházky nebo venčení na zahradě, jiní nemají dost ani po několikakilometrovém výletě. Všichni bez výjimky si pak ale večer rádi lehnou vedle vás a budou s vámi koukat na televizi. Buldok je skutečný mazel, proto ho netrapte někde v boudě venku na zahradě. Tenhle pejsek se mnohem víc hodí do interiéru.

Pořádný jedlík

Buldok je pohodlný pejsek se vším všudy. Miluje také jídlo a má sklony se občas přejídat. Vybírejte mu proto jenom kvalitní krmivo a dávkujte přesně. Zapomeňte na misku se zbytky granulí povalující se celý den v kuchyni. Po každém krmení zbytky pečlivě ukliďte a vytáhněte zase až na příští jídlo, jinak bude z vašeho mazlíčka pěkný cvalík. Malá štěňátka můžete krmit i 3x denně a když trochu povyrostou, omezte to na 2 dávky.

Návštěvy u veterináře

Chcete pejska, který je nenáročný pro vaši peněženku? Pak si vyberte anglického buldoka s kvalitním rodokmenem. Pokud se totiž zdravotní stránka v chovu podcení, čeká pejska hromada návštěv veterináře s onemocněním srdce, kloubů, dýchacími obtížemi, problémy s očima a ušima nebo rakovinou. Pejskové se kvůli krátkému čenichu také rychle přehřívají. A jejich vrásčitá kůže potřebuje důkladnou péči, aby v ní neulpívala špína či pot, což je pro něj nepříjemné a mohlo by mu zadělat na zdravotní problémy.

Pochybná minulost

Plemeno je mezi páníčky velmi oblíbené pro svou mírumilovnost. Nebylo tomu tak ale vždycky. Rasa je totiž stará stovky let, během kterých se důkladně vyvíjela a měnila. První informace o buldocích najdeme dokonce už ve 13. století. V Anglii využívali buldoky až do 18. století při tehdy velmi oblíbeném sportu – boji s býky. Odtud také pochází jejich anglický název „bulldog”. Býci byli při této nevábné zábavě přivázaní provazy k podlaze a psi měli za úkol zakousnout se do nich a nepustit. Boje naštěstí zakázali a z agresivních rváčů se vyvinuli dnešní parťáci do nepohody.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci