Menu

10 signálů, že je váš pes úplně stejný jako vy

Publikováno: 1. 10. 2018
Rubrika:  Tipy a rady
IMG_1133

Každý den se těšíte, až se po návratu z práce přivítáte se svým miláčkem. Jak si spolu dáte večeři, odpočinete si na gauči u televize a nakonec spolu půjdete na kutě. Jenže miláček není ani váš manžel, ani potomek. Je to váš pejsek. Také máte občas pocit, že váš hafík není zvíře, ale spíš člověk? Možná vám to přijde zvláštní, ale máte pravdu. Ukážeme vám 10 důvodů, které dokazují, že psi jsou opravdu jako lidé.

1. Vypadá jako vy

Podívali jste se někdy se svým psem do zrcadla? Většina zvířat se svým páníčkům nápadně podobá. Podle odborníků je to tím, že si vědomě vybíráme plemeno tak, aby se hodilo k naší povaze, a nevědomky zase tak, aby se k nám hodilo fyzicky. Velký vliv má i to, jak se o něj staráme. Trvá prý zhruba rok, než pejsek dokončí svou proměnu a začne se skutečně podobat svému páníčkovi.

2. Je labužník

Óóó, jak zbožňujeme jídlo! Máme ho na oslavách, věnujeme si ho vzájemně jako dárek, skvěle slouží jako odměna a když chceme zhřešit nebo si udělat drobnou radost, je to zase o jídle. A jak si u něj pomlaskáváme, jak nám chutná. Nepřipomíná vám to i vašeho psa? I on má své oblíbené pamlsky a oběd si dokáže skutečně užít. I on dokáže ocenit krmení, které je opravdu poctivé a dobré. Však ho jednou zkuste odbýt lacinou konzervou a uvidíte jeho reakci. Zoologové z Budapešti také jednou zjistili, že přibývá obézních psů, a rozhodli se to zkoumat. Sledovali chování otylých psů a přišli na to, že je úplně stejné jako u tlustých lidí. Jsou například lenivější a sami si vybírají nezdravější potravu plnou tuků a sacharidů.

3. Umí se nechat hýčkat

Kosmetika, kadeřnice, wellness. Kolik žen sní o takto stráveném odpoledni. I pejskové si umí návštěvu v psím salonu krásy užít. Dnes není problém najít zařízení, které kromě stříhání či koupání nabízí i doplňkové služby pro pohodlí našich pejsků. Jako je například masáž.

4. Je pohodlný

Jak rádi se večer po únavném dni rozvalíme na gauč k televizi. A kolik z nás má vedle sebe nataženého pejska? Důslední páníčci to nepřipustí, ale minimálně prvních pár dní se o to pokoušelo určitě každé štěně. Podobně jsme bránili i postel. Nebo dokonce náruč, do které se unavené štěňátko snažilo vyškrábat. Pes prostě pohodlí miluje a my se tomu vůbec nedivíme.

5. Dokonce má vlastní TV kanál

Schválně si všimněte, jestli váš pes štěká na zvířata, která vidí na televizní obrazovce. Můžete si být jistí, že je vidí, sleduje, co dělají a jak se chovají, a snaží se s nimi interagovat. V USA mají psi už několik let dokonce svůj vlastní kanál. Běží na něm speciální program určený přímo pro ně. Obsahuje hlavně záběry zvířat a páníčci ho svým miláčkům pouštějí, když například nejsou doma, aby se necítili tolik osaměle.

6. Pomáhají

Existují psi, kteří jsou dokonce cvičení k tomu, aby se lidem co nejvíc podobali. Jsou to asistenční psi. Pomáhají hendikepovaným lidem a učí se za ně dělat věci, které páníčci sami nezvládnou, třeba jako podat předměty, pomoci s oblékáním, projít bezpečně městem nebo zavolat v nouzi pomoc.

7. Je profesionál

Vedle asistenčních psů nesmíme zapomínat ani na pomocníky v ozbrojených složkách. Policejní psi trénovaní pro svou rychlost, houževnatost a samozřejmě skvělý čich sice odvádějí trochu jinou práci než jejich lidští kolegové, ale jejich služba je neméně užitečná.

8. Umí ukázat emoce

Kdo z vás má doma pejska žárlivce, lenocha, mručouna, nezkrotného optimistu nebo blaženého pohodáře. Stejně jako na lidech i na svém pejskovi hned poznáte, jak se cítí, co ho trápí nebo jestli se mu líbí nový pošťák, který dnes zazvonil u dveří.

9. Je chytrý

Dokonce můžeme zjistit, jak moc je váš mazlíček bystrý. Ukáže vám to speciální test psí inteligence. Obecně jsou podle něj nejchytřejší plemena německý ovčák, puli, norský elch, šeltie, pudl a dobrman. Majitelé psů, kteří v testu propadli, si ale nemusí zoufat. Prý se tato zvířata nezačnou nudit tak rychle jako jejich úspěšnější kolegové a nepotřebují tolik pozornosti.

10. Každý je jiný

Podobně jako my lidé jsou i pejskové každý jiný. Některé rozdíly jsou dané genetikou, některé rasou. Díky tomu je například většina loveckých psů vnímavá, energická a skvěle spolupracuje. Jiné vlastnosti si pejsek časem vypěstuje vlivem vaší péče. I proto neexistují dva psi, kteří by byli nachlup stejní.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci