Menu

Psí salony krásy: Jen ostříhat, nebo i namasírovat?

Publikováno: 10. 8. 2018
Rubrika:  Tipy a rady
Grooming

Umýt, ostříhat, masáž, aromakoupel. Luxusní péči si už nemusíte dopřávat jen vy. Existují totiž místa, kde si je může užít i váš mazlíček. A už dávno neplatí, že v psích salonech krásy se dočká pouze vyčesání srsti nebo ostříhání. Svého pejska tam můžete nechat pořádně zrelaxovat.

Pořídili jste si nového psího parťáka a rádi byste mu věnovali profesionální péči, ale nevíte, jestli, kam a kdy s ním vyrazit? Obecně platí, že do salonu můžete přijít s jakýmkoliv psím plemenem. Jsou mazlíčci, kteří návštěvu potřebují častěji, i tací, u kterých až tak nutná není. U větších plemen si také raději ve vybraném salonu předem zjistěte, jestli jsou na vašeho obříka dostatečně vybavení.

Malí a chlupatí

Jaké rasy vidí v salonech nejčastěji? Profesionální péči vyhledávají velmi často majitelé pudlů, jorkšírských teriérů, kokršpanělů, kníračů, foxteriérů, shi-tzu a bišonků. Jde tedy hlavně o menší a střední plemena s huňatým nebo dlouhým kožíškem, kterému je potřeba se pravidelně věnovat. Do salonů chodí také plemena, které je nutné takzvaně trimovat. Jsou to hrubosrstá zvířata, kterým se vytrhává odumřelá srst.

Vyrážíte s pejskem na výstavu? Pak nastala vhodná chvíle pro návštěvu salonu. Pejska vám tam vyčešou, vykoupají a ostříhají na předepsaný vzhled. Do salonu se také vydejte, pokud nechcete svého psa koupat či stříhat doma nebo pokud ho chcete nechat trošku „rozmazlit”.

Poprvé do salonu

Rozhodli jste se k první návštěvě, ale možná nevíte, jak se předem připravit. Doporučujeme se informovat rovnou při telefonickém objednání v konkrétním salonu. Sami vám řeknou, jak to chodí zrovna u nich. Pokud plánujete jen stříhání, domluvte se s nimi, jestli si pejska vykoupete a vykartáčujete sami doma, anebo jestli svěříte kompletní péči do jejich rukou.

S návštěvami salonu je dobré začít už v útlém věku štěněte kolem 6 měsíců. Čím dřív si na profesionální péči zvykne, tím méně se pak bude ošetření bránit. Doma ho také zvykejte na klidný postoj při česání a kartáčování.

Pozor na blechy

Téměř v každém salonu nabízejí stříhání, koupání, kartáčování, trimování a ošetření drápků i uší. Všude budou rádi, když přijdete s pejskem bez blech a klíšťat, ale za poplatek vám pomohou i od nich. Existují také salony, které pejskům poskytují wellness služby - masáže, bahenní koupele nebo dokonce aromaterapie. To je něco pro náročnější páníčky :-)

Jestliže chcete pejska jenom ostříhat, počítejte, že podle rasy a konkrétního salonu zaplatíte v průměru 200 až 800 korun. Asi poloviční částku tam necháte za koupání. U trimování či rozčesávání zplstnatělé srsti záleží na rozsahu péče, ale vyjde také na několik stokorun až tisícikorun. Drobnější úkony se pohybují v rozsahu desítek korun.

Hlídání navíc i péče do domu

V některých salonech si můžete také nakoupit doplňky pro pejsky nebo například kosmetiku, se kterou jste byli spokojení. Jinde se postarají dokonce i o páníčky. Zatímco pečují o vašeho mazlíčka, odpočinete si například u kávy.

Potřebujete naopak odejít a pejska po kúře ještě pohlídat a vyvenčit? Ani to není v některých salonech problém. Pokud váš pes nemá rád cizí prostředí, můžete si najít i profesionála, který je ochotný přijít až k vám domů.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci