Menu

7+1 tipů, jak si užít dovolenou se psem v kempu pod stanem

Publikováno: 24. 8. 2018
Rubrika:  Tipy a rady
IMG_0247

Léto se blíží ke konci, ale ještě pořád je dost času na dovolenou. Co třeba vyrazit pod stan do kempu, než přijdou studené noci? Jenže co s vaším pejskem? Můžete ho vzít vlastě s sebou? Máme skvělou zprávu. Řada kempů tohle umožňuje, jen musíte dodržovat jejich pravidla. Máme pro vás 7 tipů a jeden navíc, díky kterým si vy i váš mazlíček dovolenou skutečně užijete.

Důležitá je povaha

Také si teď říkáte: „Cože, jak to myslíte? Vždyť na spaní pod stanem se psem nic není, tak proč bychom spolu nemohli vyrazit do kempu.”? Možná vás překvapíme, ale ne každý pes pobyt ve stanu nebo v kempu zvládne. Opravdu. Proto si nejdřív ze všeho odpovězte na pár otázek: Máte pejska lekavého nebo naopak s instinkty lovce? Nebude v noci ve stanu štěkat a budit všechny okolo? Nebo běhat za dětmi, které se ho můžou bát? Zvládne být uvázaný na vodítku?

Pravidlo číslo jedna je totiž vždycky ohleduplnost. Pokud si nejste jistí, jestli tohle všechno váš chlupáč zvládne, raději popřemýšlejte o jiném typu dovolené. Ať se pak v kempu všichni společně netrápíte.

Důvěřuj, ale prověřuj

Důkladně si také zkontrolujte, jestli se shoduje vaše očekávání s možnostmi, které nabízí konkrétní kemp. Asi v žádném kempu nemůže zvíře pobíhat volně bez kontroly. Vodítko a oči na šťopkách jsou tedy povinná výbava. Pokud se plánujete koupat v nedalekém rybníku nebo jezeře, na jehož břehu kemp leží, zjistěte si předem i to, jestli může pes na hlavní pláž. A když se budete chtít jít najíst do místního bistra nebo restaurace, mělo by vás zajímat, co se psem - smí s vámi, nebo na vás musí počkat venku?

Spaní nanečisto

Tohle vám možná bude připadat jako zvláštní nápad, ale není od věci si dovolenou natrénovat. Jestli máte doma pejska, který ještě nikdy nespal pod stanem, pak byste tuhle možnost měli zvážit. Postavte si stan alespoň na jednu noc doma. Na zahradě nebo uvnitř v bytě. Nechte pejska se stanem seznámit. Není nic horšího, než v kempu zjistit, že váš pes do stanu prostě nevleze.

Vybavení především

Při nákupu vybavení a balení zavazadel nezapomeňte na svého mazlíčka. Krmivo, dost vody a cestovní miska jsou samozřejmostí. Přibalte i pořádnou baterkou na noční venčení. Hodí se i svítící obojek, zvlášť pokud máte psa tmavé srsti. A naplánovali jste si, kde ve stanu bude pes spát? Vezměte si radši stan větší velikosti, který počítá i se zvířetem navíc. Jinak se v něm budete hodně mačkat.

Přicházejí chladnější noci? Podívejte se i po speciálním spacím pytli pro psy. Budete chodit k vodě? Promyslete předem ochranu proti slunci. A to i pro pejsky. Ti jsou totiž velmi náchylní k přehřátí. Doporučujeme například chladicí podložky nebo vestičky, které jsou na cestování a dovolenou jako stvořené.

Pozor na klíšťata

Stejně jako byste nejeli na dovolenou nemocní vy, ujistěte se, že je v pořádku i váš pejsek. Přibalte mu pro jistotu malou lékárničku s tím nejnutnějším. S sebou byste měli mít očkovací průkaz a také antiparazitikum. Každý večer pak zvíře prohlédněte, jestli nechytlo klíště. V přírodě je to totiž skoro jistota.

Hurá za zábavou

Každý pes se umí nudit a kvůli tomu pak zlobit. A v kempu, kde svou dlouhou chvílí může rušit nebo obtěžovat ostatní, to není úplně ono. Naplánujte si proto na dovolenou zábavu. Hračky, koupání a procházky jsou samozřejmostí. Na prohlídku zámku ho sice nevezmete, přesto se podívejte, jestli nenajdete v okolí vhodné výlety, kam může i pejsek. Ale nepřehánějte to. Velké změny, kterou je i samotná dovolená, jsou pro psy stresující. Nechte ho proto také dost odpočívat a uklidnit se.

Útěkář nemá šanci

I nejposlušnější pejsek může vzít někdy nohy na ramena. A v kempu se spoustou lidí, dětí a jiných zvířat je to pak obzvlášť problém. Proto se jeho útěku snažte zabránit. Před spaním dobře zabezpečte stan, aby se z něj pes nedostal. Podívejte se také po „kotvě”, kterou upevníte do země a pejska k ní přivážete, když se mu nebudete moci plně věnovat.

Jeden tip navíc: Do kterého kempu se psem?

Na konec pro vás máme i pár nápadů, jak hledat kempy, kde pejsky rádi přivítají. Při pátrání na internetu se nejdřív podívejte na ceník kempu, jestli je v něm uvedená i částka za psa, případně na provozní řád. Pokud tam totiž pejskové nesmějí, jako to mají například na Vranovské pláži na jižní Moravě, bývá to rovnou uvedené. Pak si informaci ještě raději ověřte telefonicky nebo e-mailem přímo v kempu. A když vám kladně přikývnou, začněte se těšit.

My jsme udělali drobný průzkum za vás a objevili několik českých kempů, kam s mazlíčkem vyrazit můžete. Všude ale počítejte, že za pejska zaplatíte i ubytovací poplatek:

  • ATC Merkur Pasohlávky
  • Autocamp Oasa Staňkov
  • Camp Sedmihorky Turnov
  • Stříbrný rybník Hradec Králové
  • Autocamping Rozkoš
  • Autocamp Osek
  • Camping Lipno Modřín
  • Duo camp Branžež

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci