Hammock

Vyrazte k moři i se psem: Tipy na nejlepší psí pláže

Publikováno: 13. 7. 2018

Mnozí z vás si dovolenou bez psího parťáka neumí představit. Cestuje s vámi na chalupu, na výlety, na návštěvy, zkrátka všude. A nemusí to být problém ani tehdy, pokud chcete dovolenou trávit u moře. V Evropě totiž existují přímo pláže pro pejsky. Podívejte se na přehled nejsympatičtějších plážových lokalit, kde jsou psi vítaní.

Pár rad, jak si to užijete na maximum

Jestli s vámi pejsek k moři může, nebo ne, se vždycky řídí pravidly lokální samosprávy. Pokud je to zakázané, většinou na pláži najdete značku, která na to upozorňuje. A jestli ve vašem vysněném letovisku mají pejskové vstup zakázaný, nezoufejte.

Mnohé lokality omezují pohyb psů jen přes den. Brzy ráno a pozdě odpoledne tam už můžete vyrazit. Stejně tak může být pohyb psů omezený jen v hlavní turistické sezóně. Popřemýšlejte proto o dovolené v červnu nebo třeba v září.

Itálie je pro pejskaře jako dělaná

Čeští turisté se psy nejčastěji jezdí do Itálie. Například populární letovisko Bibione nabízí jednu z nejoblíbenějších pláží pro psy - Plutovu pláž. Slunečníky a lehátka jsou dostatečně daleko od sebe, na každém rohu najdete hygienické pytlíky, psí sprchy i vodítka. Plutova pláž zajišťuje také různé animační aktivity pro psy i jejich majitele. Zatímco si váš čtyřnohý kamarád bude užívat na odpoledním výcviku, sami se můžete potkat s ostatními páníčky a probrat společné téma. Pláž je přístupná od června do září.

Několik psích pláží najdete i v Porto Santa Margherita v oblasti Caorle. Středisko je opravdu klidné, proto tam můžete se psem vyrazit i na rozlehlé neplacené pláže. Sice tam nejsou psí sprchy, užijete si však nádherný klid.

V rušném městě Lignano Sabbiadoro v provincii Udine vás zase čeká půlkilometrová oficiální psí pláž. Narozdíl od přeplněné Plutovy pláže na ní platí volnější režim a je tam více místa.

Najděte svou pláž v Chorvatsku

Svého chlupáče můžete vzít na dovolenou i do Chorvatska. V placené části kempu Park na ostrově Umag jsou pro vaše mazlíčky připravené psí sprchy, různě velká lehátka i misky s čerstvou vodou. V dané oblasti je také hodně odpadkových košů. Úklid po psovi je totiž hlavním pravidlem pobytu na pláži.

Speciální areál pro psy najdete také v letovisku Baška v části Zarok. Pláž je kilometr dlouhá a vaši psí miláčci si tam užijí moře, skály i dostatek stromů.

Pro dovolenou se psem je vhodný i Split. Na výběr tam máte hned ze tří pláží - Kasjuni, Lumbarda a Dulivo.

A na konec pár pravidel: Ať už vyrazíte kamkoliv, nezapomeňte si najít dostatek informací předem, ať na místě nejste zbytečně překvapení. Nespouštějte také svého pejska z očí, uklízejte po něm a buďte ohleduplní k ostatním. Každá pláž má svá pravidla, která bychom jako návštěvníci měli respektovat.