Menu

Užívejte si letní výlety společně. Jen pozor na pravidla

Publikováno: 8. 6. 2018
Rubrika:  Tipy a rady
lentilka

V létě nás víc než jindy lákají výlety do zahraničí, návštěvy zoo nebo hradů a zámků. Co když ale s sebou chcete vzít i svého psího parťáka? Na mnoha turistických místech jsou pejskové vítaní, ale najdou se i taková, kde mají vstup zakázaný. To stejné platí o různých dopravních prostředcích. Podívejte se na několik tipů, kam se můžete bez obav společně vydat a kde to raději ani nezkoušejte.

Do zoo

Některé zoologické zahrady vám dovolí vzít si psa s sebou, jiné ne. Například zoo v Brně, Dvoře Králové, Olomouci nebo v Praze vám vstup se psem umožní. Musíte ho však mít na vodítku, v některých případech by měl mít také náhubek. Doporučujeme se informovat předem, abyste například kvůli zapomenutému náhubku doma nepřišli o návštěvu.

Na druhou stranu nechte čtyřnohé psí kamarády doma, pokud si chcete prohlédnout ostravskou, libereckou nebo plzeňskou zoo či zlínský areál v Lešné. Některé zahrady mají v tomto ohledu špatné zkušenosti, protože psi vystrašili zvířata až k smrti. Proto se tyto zoo rozhodly vstup domácích mazlíčků zakázat. Většinou se můžete na webu dané zoo dočíst jasné zdůvodnění.

Na hrad nebo zámek

Výlety za kulturou musíte se psem velmi dobře plánovat. Ani tady totiž neexistují univerzální pravidla. Například na hradech Houska, Sovinec, Hukvaldy, Křivoklát nebo Helfštýn jste vítaní i se svým mazlíčkem. Určitě to však nezkoušejte na zámku Lednice a Valtice, v Červené Lhotě, na Bouzově nebo v Buchlovicích.

Některé hrady a zámky povolují vstup se psem zase pouze na nádvoří. Pokud vás je víc, můžete se u pejska vystřídat a postupně si hrad nebo zámek prohlédnout.

Do vlaku

Cestovat s pejskem vlakem nebývá problém. Alespoň ne, pokud využijete služeb Českých drah. Dopravce požaduje, aby měl pes náhubek, byl na vodítku a měl platnou „psí“ jízdenku. Malého psího společníka můžete přepravovat v přepravce o maximálních rozměrech 90 x 60 x 40 cm. V tomto případě cestuje zdarma.

Do MHD

Většina provozovatelů lokální autobusové, tramvajové nebo trolejbusové dopravy vám cestování se psem umožní. Musíte si však psa držet na vodítku na krátko. A nezapomínejte také na náhubek.

Cena za přepravu se pak liší město od města. V Praze nebo Liberci se pes sveze zdarma, v Brně, Ostravě nebo Plzni zaplatíte až 30 Kč navíc.

Do letadla

Na dovolenou se psem můžete dokonce i letět, není to však jednoduché. Záleží totiž na podmínkách konkrétní aerolinky. Psa můžete převážet přímo v kabině letadla, anebo v nákladovém prostoru. Záleží na velikosti zvířete.

Třeba ČSA vám povolí na palubě přepravní boxy o maximální velikosti 43 × 30 × 27 cm a dohromady se psem nesmí vážit víc než 8 kg. Za vše se samozřejmě platí. V ČSA vás let s pejskem přijde na 1 620 Kč navíc.

Další možností je přeprava psa v nákladovém prostoru. S ČSA můžete vypravit na cestu psa v přepravce až o velikosti 125 × 69 × 80 cm. Box musíte pořádně označit a nesmí v něm chybět miska na vodu. Cena za přepravu se pak odvíjí od jeho váhy a může přesáhnout i 6 000 Kč.

Nezapomeňte si ověřit také podmínky vstupu se psem do cílové země. Podrobnosti o cestování letadlem s pejskem si můžete přečíst v samostatném článku.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci