Menu

Postavení psů ve světě: Evropané se s nimi mazlí, Asiaté se to teprve učí

Publikováno: 22. 6. 2018
Rubrika:  Zajímavosti
rnost

Pes je nejlepší přítel a společník člověka už od pradávna. Kromě toho je také strážce majetku, hlídač stád, tažná síla i pomocné oči či ruce. V různých koutech světa má pes dodnes odlišné postavení. Ne každý národ si bere své psí mazlíčky do postele, někdo je preferuje spíš na talíři. Pojďte se s námi projít po mapě a zjistit, jak to se psy mají různé kultury.

V Evropě jako v bavlnce

Největšími milovníky psů jsou bezkonkurenčně Evropané. Od západu k východu i od jihu na sever najdeme plno pejskařů. Čtyřnozí mazlíčci běhají na zahradách, procházejí se po městech, chodí na výlety, jezdí autobusem a někteří se svými páníčky navštěvují restaurace.

V celé Evropě mají psi výsadní postavení a Česko je v této oblasti dokonce velmocí. Asi polovina českých domácností totiž vlastní domácího mazlíčka. Více psů v přepočtu na obyvatele najdete už jen v Rumunsku.

Psi s vlajkou USA

U Američanů jsou pejskové podobně populární jako v Evropě. Stávají se členy rodin, koukají s nimi na televizi, jezdí na dovolenou a spí v jejich posteli. Přesto není vztah Američanů ke čtyřnohým miláčkům pořád ještě ideální. Dosud nevyřešeným tématem jsou v Americe psí množírny a chybí osvěta i v oblasti sterilizace psů.

Asie? Psí pochoutka

Asijské země jsou známé tím, že považují psi spíš za rodinný oběd než za domácí mazlíčky. Například v Číně se ročně sní asi 10 milionů psů, napříč celou Asií pak skončí na talíři až 30 milionů chlupáčů. Největší podíl na tom mají kromě Číny ještě Jižní Korea, Filipíny, Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža a region Nagaland v Indii.

Situace se však naštěstí pomalu mění. Práva zvířat získávají na důležitosti a spolu s rostoucí ekonomikou se zvyšuje počet asijských rodin, které doma chovají psa jako mazlíčka.

Latinská Amerika je na dobré cestě

Situace v Latinské Americe se také pomalu zlepšuje a i tady se psi stávají právoplatnými společníky lidí. Za poslední roky se totiž tamní útrata na psí žrádlo a pamlsky zvedla o 44 %. Prostor pro zlepšení však stále je. Mnozí majitelé totiž krmí své mazlíčky zbytky jídla a psům pak chybí živiny důležité pro jejich zdravý rozvoj.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci