Menu

Psí rekordmani: Největší, nejbohatší a nejznámější mazlíčci světa

Publikováno: 23. 2. 2018
Rubrika:  Zajímavosti
xichticek

Každý páníček ví, že jeho mazlíček je ten nejúžasnější a nejzajímavější ze všech. Přesto se ve světě najdou psi, kteří jsou něčím výjimečnější než ti ostatní. Pojďme se podívat na to, kteří z nich se svou velikostí nebo například majetkem navždy zapsali do historie.

Výjimeční velikostí

Na tomto rekordu se sami nijak nepodíleli, přesto se o ně zajímá celý svět. Mluvíme o pejskách, kteří jsou rekordmany ve velikosti. Největšího psa na světě změřili v roce 2004 v Grass Valley v USA. Německá doga Gibson měla na výšku 107 centimetrů. Svou váhou se ale určitě nevyrovná staroanglickému mastiffovi Zorbovi. Ten v roce 1989 vážil 155 kilogramů a na délku měřil neuvěřitelných 251 centimetrů. Ani jako svačina by však Zorbovi nestačil jorkšírský teriér Arthura Marplese z Velké Británie, který zemřel v roce 1945 a dodnes je nejmenším pejskem na světě. Na výšku měřil 7,11 centimetrů a vážil 113,4 gramů.

V množství je síla

Když nejsou psi výjimeční samostatně, mohou si vzít na pomoc své sourozence. Nejpočetnější vrh porodily hned tři fenky. Jejich „úroda” je přitom úctyhodná - třiadvacet štěňátek. Prvními z nich byli v roce 1944 pejskové amerického foxhounda z USA. Následoval vrh bernardýnů v roce 1975 také ve Spojených státech, tehdy však přežilo jen 14 štěňat. Poslední porodila v roce 1987 fena dánské dogy ve Velké Británii. Přežilo 16 sourozenců.

Pracant

Přes dvacet let hlídal dobytek nejstarší chlupáč na světě. Ovčácký pes Bluey se v Austrálii dožil požehnaného věku 29 let a 5 měsíců. Je to dvakrát tolik, než je průměrný věk psů. V přepočtu na lidský věk mu bylo přes 200 let.

Soutěž krásy

V USA pravidelně každý rok hledají nejošklivějšího psa. V roce 2017 získala titul fenka neapolského mastiffa Martha z kalifornské Petalumy. Mohutná dáma si jej zasloužila díky velmi vrásčitému obličeji, tolik typickému pro toto plemeno, a také poctivé váze 57 kilogramů.

Milionáři

Může se nám to zdát neskutečné, ale existují mezi námi pejskové, kteří jsou bohatší než většina z nás. Především v USA je častým zvykem bohatých majitelů odkázat po smrti svým mazlíčkům velkou část majetku. Ve své závěti myslí na zvířata i slavní herci či moderátoři. Například Oprah Winfrey přislíbila svým pěti psům po smrti asi 30 milionů dolarů. Úplně nejbohatším psem světa byl miláček německé komtesy Karlotty Libenstein, která mu v roce 1992 odkázala celý svůj majetek – 106 milionů dolarů.

Umělci

Sláva není měřitelná, proto je těžké určit, kdo je nejslavnějším psem na světě. Pozornost si určitě zaslouží hollywoodská hvězda ovčák Rin Tin Tin, který si zahrál hned ve 27 filmech. Má svou hvězdu na chodníku slávy a smlouvy si prý podepisoval sám otiskem tlapky. Na poli výtvarného umění získal nedávno slávu zase čtyřletý shiba Hunter z kanadské Alberty. Majitelé ho naučili držet štětec v tlamě a malovat s ním na plátno. Pejsek si prý tvoření velmi zamiloval. Poté, co namaloval několik obrazů, rozhodli se jeho páníčci vyvěsit je na internet a začít prodávat. Jeden za zhruba tisíc korun.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci