Menu

Vánoce a psi

Publikováno: 27. 12. 2017
Tess-na-PF-(003)

Vánoce jsou obdobím klidu, pohody, rodinného setkání u stromečku s dárky. Většinou i čtyřnohý člen rodiny najde pod stromečkem balíček. Na co si dát pozor a co by měl obsahovat dárek pro našeho chlupatého kamaráda? Pokud koupíte nový pamlsek, je nutné ho ze začátku podávat po malých kouscích, aby se předešlo zažívacím potížím. Ideálně vytvořte balíček, který obsahuje pamlsky, na které je pejsek zvyklý a které má rád.

K Vánocům patří ryba s bramborovým salátem a cukroví. Určitě nedávejte psíkům jídlo od stolu, smažený kapr i bramborový salát je hodně tučný, nejen že zvířata mohou mít velmi vážné trávící potíže (průjem, zvracení), ale i tloustnou. Dále jídla jsou kořeněná a hlavně solená, sůl může způsobit otravu organismu a poškodit ledviny. S cukrovím souvisí i čokoláda a alkaloid theobromin. Theobromin je obsažen v kakau a je jedovatý. Příznaky otravy (hyperaktivita, zvracení, žíznivost, průjem) se začínají objevovat 6-12 hodin po pozření.  Klinické příznaky se projevují při dávce 20 mg theobrominu na 1 kg hmotnosti psa.

Vánoční svátky jsou spojeny i s ohňostroji, petardami a dělobuchy, proto bych ráda uvedla několik rad, jak toto stresové období se svým miláčkem přečkat.

  1. Nenechávejte svého chlupatého kamaráda samotného, odveďte ho do nejtišší místnosti, kde ho můžete rozptýlit hrou nebo mazlením. Je důležité, abyste i Vy byli klidní. Zvíře velmi lehce vycítí, že nejste uvolnění.
  2. Zatáhněte žaluzie či závěsy, aby pes neviděl záblesky.
  3. Naplánujte si venčení mimo kritickou dobu.
  4. U vážně vystresovaného psa je vhodné ztišit jej speciálním přípravkem.

Přípravky mohou být na přírodní bázi nebo léčiva. Přírodní přípravky obsahují vitamíny, aminokyseliny, hlavně L-tryptofan je aminokyselina, z které vzniká serotonin. Serotonin podporuje pocit klidu, spokojenosti a radosti. Obsahují komplex kolostra, který má zklidňující účinky, nebo látku Lactium, která reguluje sekreci stresových hormonů.

U zklidňujících léků je nutné se obrátit na veterinárního lékaře, který určí dávkování a individuálně doporučí nejvhodnější přípravek pro Vašeho pejska.

 

Přeji Vám krásné prožití Vánoc, ať prožijete se svým psíkem klidný poslední den v roce 2017 a do nového roku vstoupíte společně vesele a bez stresu.

 

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci