Menu

Psí Vánoce: Pes je člen rodiny, zpestřete Štědrý den i jemu

Publikováno: 22. 12. 2017
Rubrika:  Tipy a rady
vanice

Už se také těšíte, až usednete ke štědrovečerní večeři, po boku svých blízkých a společně si užijete vánoční rodinnou pohodu? Mezi právoplatné členy této sešlosti samozřejmě patří i váš psí mazlíček. Bez něj by to nebyly ty pravé Vánoce. A i jemu přece chcete udělat krásný zážitek. Sepsali jsme pro vás tipy, jak může vypadat takový ideální psí Štědrý den od rána až do večera.

Dopolední procházka

Co se týče venčení, Štědrý den se v tomto směru ničím neliší. Váš pejsek potřebuje, ať je Ježíšek, nebo pracovní den. A letos se možná dokonce dočkáme vysněných bílých Vánoc. V případě, že chodníky budou namrzlé, pokryté náledím či sněhovou peřinkou, nezapomeňte svému pejskovi namazat bříška tlapek vydatným ochranným krémem. Posypová sůl, písek, štěrk a námraza mu totiž jinak můžou způsobit pěkně bolestivé zranění. Variantou jsou i psí botičky. Po příchodu domů pak packy omyjte v teplé vodě, osušte a namažte hydratačním krémem. A pokud bude extra mrazivo, na tělo se hodí hřejivý obleček, svetřík nebo vesta.

Odpolední návštěva útulku

Stromeček máte ustrojený, dárky zabalené a přemýšlíte, co s načatým odpolednem. Zajímavou poobědovou aktivitou může být třeba návštěva psích útulků ve vašem okolí. I zdejší pejskové totiž budou rádi, pokud si na ně na Štědrý den vzpomenete a potěšíte je něčím dobrým na zub nebo alespoň laskavým pohlazením. Můžete s sebou přinést také balení krmiva nebo jiné vybavení, které útulek ocení. My například podporujeme tři organizace, které se starají o nechtěné pejsky. Vždyť Ježíšek by měl zavítat všude, kde si to někdo zaslouží.

Sváteční dress code

Konečně nastal čas „hodit se do gala” a připravit se k těm pravým a dlouho očekávaným oslavám Vánoc. Kromě vás může být fešák i váš pes - například díky stylovému šátku. Pozor však, pokud se pejska chystáte obléknout do slavnostního oblečku. Doma se totiž může snadno přehřát a vy místo vánoční pohody skončíte na veterině.

Štědrovečerní večeře

Když ke štědrovečerní tabuli zasedne celá rodina, čestné místo by měl mít i váš čtyřnohý přítel. Nechte ho pro tentokrát v jídelně nebo kuchyni, vytvořte mu místo nedaleko stolu, aby povečeřel společně s vámi. A co do misky? Zatímco vy hodujete rybí polévku, kapra a bramborový salát, jemu můžete přilepšit oblíbenou konzervou nebo třeba vlastnoručně vyrobeným dortem pro psy, který se hodí pro sváteční příležitosti, jako jsou právě Vánoce. Ale pozor, nedávejte mu jídlo z vašeho talíře. Spousta lidských pokrmů, navíc smažených, majonézových nebo sladkých, psímu žaludku vůbec nesvědčí.

Dárky

Po večeři zazvoní zvoneček a Ježíšek nadělí pod stromek hromadu dárků. Máte přichystané také nějaké překvapení pro vašeho pejska? Z čeho bude mít radost letos? Z hračky, dobrého pamlsku nebo třeba nového pelíšku? Pokud hledáte tip na dárky na poslední chvíli, zkuste mu sami něco vyrobit. Radost uděláte pečenými psími sušenkami nebo dřevěnou či pletenou hračkou.

Rodinná pohoda

Všechno je snězené, rozbalené a vás už čeká jen příjemný odpočinek v rodinném kruhu. Na závěr večera se sejdete v obýváku, povídáte si, sledujete pohádky a váš mazlíček je stále u toho. Nezavírejte ho do jiného pokoje nebo ho nenechávejte venku, zvlášť když mrzne. Pro dnešní den se vyplatí pustit ho k sobě na klín, hladit ho na hlavě a dávat mu pocit, že je skutečným členem rodiny.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci