Menu

Dornova metoda pro zvířata

Publikováno: 2. 11. 2017
dornovka

Co je Dornova metoda pro zvířata?

Dornova metoda je jemná, manuální technika, která vrací kosti do fyziologické (správné) polohy. Terapie je prováděna volným a přirozeným pohybem a jemným tlakem prstů či dlaně se kosti a klouby navrací a usazují.

 

Pro koho je vhodná Dornova metoda?

Dornovou metodou lze ošetřit téměř jakéhokoliv obratlovce. Nejčastěji se Dornovou metodou ošetřují psi, koně a kočky, které se nechají ošetřit. Lze ošetřit např. zakrslé králíky, morčata i domácí drůbež.

Dornova metoda pomáhá při potížích opěrného aparátu, ale nejvíce pomáhá jako prevence. Každé zvíře občas škobrtne, nedobrzdí nebo někam narazí a malé posuny se postupně mohou stávat většími a do budoucna se objeví potíže.

 

Jak pracuje terapeut Dornovy metody?

Každý terapeut spolupracuje s veterinárním lékařem, pokud jím sám není, aby zvíře nejdříve vyšetřil a následně vyloučil nebo potvrdil kontraindikace pro Dornovu metodu. Až poté začne pracovat terapeut. Terapeut k práci využívá své ruce. Dokáže vyhodnotit polohu kostí a následně vrátit na fyziologické místo. Terapeut pracuje podle metodiky, dodržuje pracovní postup a postupně ošetří všechny kosti a klouby v těle.

 

Jak vybrat dobrého terapeuta?

Dornovu metodu pro zvířata vyučuje pouze Česká škola Dornovy metody pro zvířata se sídlem v Havířově a výuka je akreditovaná Certifikátem ISO. Profesionální terapeuti mají status Doporučený terapeut (DoTh).

Sama jsem se stala Doporučeným terapeutem. Dornova metoda mi ukázala možnost, jak mohu neinvazivně a jemně pomáhat svým pacientům.

(více informací na http://dornovametoda-zvirata.cz/)

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci