Menu

Psí lékárnička – co do ní?

Publikováno: 30. 8. 2017
WP_20150917_003_wm

Někdo má přesnou představu, co zařadí do lékárničky pro svého psího miláčka a někteří si nejsou zcela jisti, proto jsem se rozhodla sepsat malý seznam věcí, o kterých si myslím, že by v domácí výbavě neměly chybět. Při sestavování lékárničky jsem se řídila mými zkušenostmi, a proto se může lišit od jiných doporučení. K některým bodům přidávám i své postřehy z praxe.

Ve zvířecí lékárničce by neměly chybět:

  • přípravky na dezinfekci: jodový roztok (např. Alfadin, Betadine) – můžete jej využít i vy při kousných poraněních, dobře odstraňuje nečistoty a dezinfikuje, fyziologický roztok – pro výplach ran nebo očí, 3% peroxid vodíku (pro případ potřeby vyvolat zvracení, prvotní dezinfekce ran) POZOR! Před použitím peroxidu k vyvolání zvracení se vždy poraďte s veterinárním lékařem, při pozření některých látek je peroxid kontraindikován!
  • obvazový materiál: obyčejné obvazy (nejen k obvázání rány, ale i třeba k fixaci tlamy), tlakové obvazy, několik čtverců gázy, samodržící elastické obinadlo tzv. koban, leukoplast, tekutý obvaz ve spreji

Toto je základ pro případ, že se zvíře zraní. Ránu je potřeba vyčistit a obvazem chránit proti nečistotám a zabránit krvácení. Někdo používá k dezinfekci i Višněvského roztok, osobně ho nedoporučuji, protože jsem řešila pacienta s extrémní zánětlivou reakcí právě na „višňák“.

  • přípravky proti průjmu (Entero Zoo gel – lze ho podat i při otravách, Dia Dog, Smecta, černé uhlí – lze podávat také při otravách, ale jeho nevýhoda je, že barví stolici a nelze rozpoznat přítomnost krve)
  • léky proti alergii – lze použít lidské léky
  • technické vybavení: nůžky (ideálně se zakulacenou špičkou), pinzeta, injekční stříkačky různých velikostí, pinzeta nebo háček na klíšťata, teploměr, lupa, baterka
  • doplňující vybavení: V zimě je vhodné do lékárničky přidat vazelínu na ošetření psích polštářků od posypové soli. Není vhodné používat lidské krémy, dost často změkčují a tím se polštářky stávají náchylnější k poškození. V létě je dobré mít v zásobě rehydratační roztoky, obzvlášť při turistice nebo dlouhém cestování v autě.

Další vybavení lékárničky je už na každém majiteli.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci