Menu

Jak pořídit krásné fotky vašeho pejska? Plánujte předem, foťte v podvečer

Publikováno: 21. 8. 2017
Rubrika:  Tipy a rady
fotak

Jsme přesvědčení, že jste se už někdy pokoušeli pořídit fotku vašeho psího miláčka. Vždyť je právoplatným členem rodiny a chcete ho zvěčnit podobně jako své děti či partnera. A jaký byl výsledek? Pokud z něj nejste zrovna dvakrát nadšení, protože je pes rozmazaný nebo se vám nepodařilo zachytit ho ve vytoužené poloze, nezoufejte. I my máme podobné zkušenosti :-) Proto jsme pro vás připravili pár tipů, aby vaše fotky byly o něco hezčí.

V tomto návodu vám přiblížíme základní kroky, které vám usnadní focení a dovedou vás k estetičtějším obrázkům. Jedná se o tipy pro začátečníky, proto sem nebudeme vkládat podrobné instrukce, jak nastavit zrcadlovku (mobilem obvykle tak pěkné fotky nepořídíte), jaké vybavení si obstarat, jak zaostřit nebo jakým způsobem snímat. Podělíme se s vámi jen o naše tipy a fígle, které se nám v praxi osvědčily.

Rozmyslete si vše dopředu

Je lepší, když se do focení pejska nebudete pouštět sami. Ve dvou se to lépe táhne, proto si k ruce vezměte někoho, na koho je pes zvyklý a koho poslouchá. Nebudete se muset zabývat tím, aby pes zůstal na svém místě a neodbíhal pokaždé, kdy ho něco zaujme. Než se s pejskem vydáte na „místo činu”, dopředu si rozmyslete, kde to bude nejlepší. Naplánujte si, v jaké pozici chlupáče vyfotíte, zda v klidu nebo v pohybu, a jak by měl výsledek vypadat. Je lepší (a rozhodně efektivnější) se předem nachystat, než se pak snažit psa udržet desítky minut na místě.

Zatímco váš parťák hlídá opodál, zkuste si fotoaparát nastavit, daný prostor vyfotit, zaostřit na místo, kde by měl pejsek stát, případně ho upravit k obrazu svému. Nezapomeňte si s sebou vzít i pár pamlsků, abyste mohli pejska pochválit za poslušnost a trpělivost, kterou při focení projeví.

Klapka a akce!

A můžete se pustit do práce. Psa umístěte tam, kam potřebujete. Nebojte se dávat mu povely, aby seděl klidně. Vyhněte se používání blesku, protože ten může pejska vyplašit a pak už s ním nebude řeč. Pes se většinou fotí v úrovni jeho očí, proto se budete muset sehnout, v případě mini plemen pak dokonce lehnout na zem. Věnujte pozornost i pozadí, které by mělo být ideálně jednobarevné. Pokud fotíte v lese nebo ve městě, okolí raději rozostřete a rozmažte, aby fotka neobsahovala příliš rušivých elementů a váš psík byl stále hlavním hrdinou.

Kompozice zcela záleží na vás. Dejte ale pozor na to, aby mu z hlavy nevyrůstala větev nebo aby mu na fotce nechyběly nohy. Moderní je také neumisťovat pejska do středu obrázku, to se používalo desítky let nazpět. Zajímavěji vypadá, pokud stojí na straně fotky, případně ho zachytíte shora či z jiného neobvyklého úhlu. Důležité je také světlo. Během dne je příliš ostré, proto je vhodnější pustit se do focení z rána, v pozdním odpoledni anebo v podvečer, kdy je osvětlení měkčí a příjemnější. Slunce byste měli mít vždy v zádech, jednak proto, že proti slunci se nefotí, a jednak proto, že pejsek bude mít krásný odlesk v očích.

Hlavně trpělivost

Z vlastních zkušeností víme, že než vyfotíte snímek, který bude za něco stát a s kterým budete spokojení, pořídíte desítky až stovky fotek. Focení psa je totiž hlavně o tréninku, kdy sami vychytáte mouchy a nedostatky, kterých se dopouštíte. Na vlastní oči je bohužel uvidíte teprve až na počítači, kam fotky přesunete. Ale to nevadí, důležité je vytrvat, protože pak fotky zachycující vašeho miláčka stojí za to :-)

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci