Menu

Spouštíme novou rubriku! Radit bude sympatická veterinářka Sandra

Publikováno: 13. 7. 2017
mvdr2

Na našem blogu rozjíždíme zcela novou rubriku, která nabídne rady a tipy pro péči o pejsky z pohledu veterináře. Přispívat do ní bude veterinární lékařka Sandra Coufalová z ordinace ROCOVET. Vybrali jsme si ji proto, že je na jedné straně velký odborník ve svém oboru a na druhé straně člověk plný laskavosti a skvělé energie. Seznamte se se Sandrou v našem rozhovoru.

Proč jste se rozhodla stát se veterinářkou?

Stát se veterinářkou byl můj sen od dětství. Vyrůstala jsem obklopená zvířaty. Moji prarodiče chovali králíky a slepice, měli psa a kočku. Často jsem jim asistovala při krmení, čištění ubikací, ale viděla jsem i jejich zdravotní problémy. Proto už ve školce jsem se rozhodla, že budu veterinářkou a budu pomáhat zvířatům. A za svým cílem jsem si šla.

Jaká byla vaše cesta k otevření vlastní veterinární ordinace, která se nachází v Brně-Slatině?

Řekla bych, že cesta byla náhodná. Po studiu jsem rok pracovala ve veterinární ordinaci v Tišnově a poté jsem dostala příležitost otevřít si vlastní veterinární ordinaci, a tak jsem ji využila.

Na co se v praxi nejčastěji zaměřujete?

V praxi se zaměřuji na malá a exotická zvířata, tedy psy, kočky, plazy, drobné savce a ptáky.

Co vás na vaší práci nejvíce baví?

Baví mě různorodost. Nikdy nepřijdou stejné případy, každý má svá individuální specifika.

Absolvovala jste mimo jiné kurz Dornovy terapie. Jak vám tato metoda pomáhá v praxi?

Absolvovala jsem nejen kurz, ale i pracovní seminář a v září 2016 jsem se stala Doporučeným terapeutem, což je pro mě velkým oceněním. Jsem moc ráda, že jsem na tuto metodu narazila, protože mi pomáhá každý den. Metodu používám nejen samostatně pro ošetření pacientů, ale pomáhá mi i při běžném vyšetřování pacientů, protože organismus je jeden velký celek a vše je vzájemně propojené.

Medailonek:

Jmenuji se Sandra Coufalová a působím jako veterinární lékařka v Brně. Už od školky jsem věděla, že chci léčit a pomáhat zvířatům. V roce 2007 jsem ukončila studium na Gymnáziu v Třebíči a v roce 2013 jsem promovala na Fakultě veterinárního lékařství VFU Brno. Již během studia na gymnáziu jsem docházela do ordinace pro malá zvířata. V průběhu vysokoškolského studia jsem chodila na praxi na Kliniku Jaggy Brno. Dále jsem externě spolupracovala jako nutriční poradce s distributorskou firmou krmiv. Po ukončení studia jsem působila ve veterinární ordinaci v Tišnově. Moje práce je zároveň mým koníčkem. Život bez zvířat si nedovedu představit, a proto mám doma fenku zlatého retrívra, užovku červenou a několik gekončíků nočních.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci