Menu

Spolek PES nejvěrnější přítel: Záleží nám na dalším osudu pejsků, s novými majiteli jsme stále v kontaktu

Publikováno: 13. 6. 2017
Rubrika:  Nezařazené
PNP-2017

Skupina dobrovolníků ze spolku PES nejvěrnější přítel pomáhá týraným, odloženým a jinak znevýhodněným pejskům už přes dva roky. Za sebou i před sebou mají celou řadu dobročinných aktivit, díky kterým pejskům shánějí nový domov i prostředky pro lepší život v útulku. O tom všem jsem si povídali v rozhovoru.

Jaký příběh stojí za vznikem organizace Pes nejvěrnější přítel?

Spolek PES nejvěrnější přítel, z.s. je nezisková organizace, kterou jsme založili 23. března 2015 na bázi dobrovolné činnosti. Začínali jsme jako menší parta bláznivých a zapálených pejskařů, která se snaží pomáhat všem pejskům, kteří potřebují pomoct. Postupně se k nám přidalo spoustu úžasných lidí a vytvořil se tak tým motivovaných pejskařů. Společnými silami zachraňujeme týrané, odložené, staré a nemocné pejsky. Zabezpečujeme jim veterinární péči a kvalitní krmení. Přebíráme psy z nevhodných podmínek a poskytujeme pejskům dočasný domov, dokud jim společnými silami nenajdeme nové páníčky. Provoz spolku a veškeré náklady s tím spojené jsou kompletně financované z dobrovolných příspěvků a darů. 

Kolik pejsků vaším útulkem prošlo a kolik z nich našlo nový spokojený domov?

K dnešnímu dni máme v péči pejska s číslem 409. Nový domov hledá přibližně 35 pejsků, dále máme 11 pejsků v takzvané trvalé péči. To jsou nemocní a hodně staří pejskové, které už není vhodné dávat do adopce. Hradíme jim veškerou péči a pomoct jim mohou zájemci takzvanou virtuální adopcí.

pes

Pokud by od vás někdo chtěl adoptovat pejska, co pro to musí udělat?

Pokud si někdo vybere pejska z naší nabídky, nejdříve komunikuje s dočasnou opatrovatelkou, aby obě strany zjistily, že zrovna tento pejsek je pro zájemce vhodný. Pejsek pak odchází do nového domova až po předkontrole, nový majitel musí podepsat adopční smlouvu a uhradit adopční poplatek. Podmínkou adopční smlouvy je i stálý kontakt s naším spolkem. Máme skupinu adopťáčků, kam nám noví majitelé posílají fotky a videa z nového domova. Každý rok pořádáme i setkání nových páníčků. Velmi nám záleží na tom, aby se námi zachránění pejsci měli jen dobře a už nikdy nemuseli trpět. Naši psi jsou kastrovaní, očkovaní a čipovaní. Pokud není kastrace možná například kvůli tomu, že je pejsek ještě ve štěněčím věku, musí v budoucnu kastraci provést nový majitel.

Pro zájemce nabízíte řadu možností, jak vaší organizaci pomoci. Můžete je přiblížit?

Rozrostli jsme se do opravdu velkých rozměrů, až jsme tím zaskočeni. Máme spoustu příznivců, kteří například na Facebooku sdílí naše příspěvky. Máme také přes 100 členů, kteří nejen že hradí měsíční příspěvky, ale pomáhají i aktivně. Potřebujeme pomocníky jak fyzicky, tak i virtuálně. Přivítáme dobrovolníky na sdílení příspěvků. Připojili se k nám profesionální fotografové, kteří dělají našim svěřencům moc hezké fotky. Hledáme sponzory, nejen finanční, ale i materiální. Máme velkou spotřebu krmiva, velkým výdajem jsou veterinární náklady. S některými veterináři už máme domluvené slevy. Všechno, co děláme, hradíme z peněz našich příznivců. Dále několikrát za rok pořádáme aukce a provozujeme obchůdek, kde prodáváme výrobky se psí tématikou. Veškerý zisk je určen spolku. Před pár dny jsme pořídili dům s velkým pozemkem a tam vybudujeme azyl. Všichni pejsci nemůžou být v bytě nebo je nutné je umístit do karantény a z toho důvodu budeme mít azyl. Tam budeme potřebovat také spoustu dobrovolníků a řemeslníků. A pořád přibíráme nové dočasky, tedy dobrovolníky, kteří se starají o naše pejsky. Bez nich by to nešlo.

K podpoře pejsků využíváte také prodej vámi vytvořené kolekce originálního oblečení s výšivkami a nápisy na přání. Jak se vám tato iniciativa osvědčuje?

Výdělek z našeho obchůdku tvoří nezanedbatelnou část našich příjmů. Zatím probíhá prodej jen ve skupině na Facebooku a velmi se těšíme na spuštění nového e-shopu, který se právě tvoří. S obchůdkem jezdíme také na různé akce, kde ve stánku prodáváme naše zboží.

nakup

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci