Menu

Pro lovce pískací, pro seniory co nejměkčí: Jak vybrat vhodnou hračku pro vašeho psa?

Publikováno: 6. 4. 2017
Rubrika:  Tipy a rady
Jaké plemeno vybrat

Pejskové jsou od přírody hravá stvoření. Zábavu milují, zvlášť když ji doprovází trhání, kousání, lovení nebo žvýkání. Jejich hravé touhy dokáže uspokojit pestrá paleta hraček. Je však potřeba myslet na to, že ne všechny se hodí ke každému plemeni. Seznamte se s tím, které hračky jsou bezpečné pro malé pejsky, které si užijí psí lovci a které naopak potěší štěňátka či psí seniory.

Pro malá plemena - měkčí hračky menších velikostí

Malá psí plemena, jako je jorkšírský teriér, francouzský buldoček, mopslík nebo havanský psík, nikdy nebudou mít tak silné čelisti a pevný skus jako jejich větší kolegové. Proto těmto drobečkům pořiďte hračky, které pro ně nebudou moc tvrdé, těžké ani velké a vejdou se jim pohodlně do tlamy, aby si s nimi užili plnohodnotnou zábavu. Ideálním materiálem je například měkčený kaučuk. Pro malá plemena psů se hodí víceméně všechny typy hraček, od přetahovacích, pískácích až po aportovací či mazlivé plyšáky.

Náš tip: Kong TenniShoes žirafa, plyšová krysa se záplatami a zvukem, malé latexové prasátko, Tamer oranžový pešek

Pro střední plemena - interaktivní a žvýkací hračky

Plemena jako baset, bígl nebošpic si užijí legraci s jakoukoliv hračkou, která je adekvátně velká a pevná. Těmto pejskům také nejvíce svědčí interaktivní hračky, které povzbuzují jejich bystrost, šikovnost a inteligenci. Středně velká plemena také rády ožužlávají a ožvykují hračky, proto se hodí ty, které jsou odolnější proti rozkousání a zároveň pejskovi poskytují péči o zuby.

Náš tip: Kong Cross Knots lev, Silly Bums zebra, Kong Wobbler

Pro velká plemena - pevné hračky bez drobných součástí

U velkých plemen psů je to přesně naopak než u malých ras. Pokud svému bernardýnovi, doze nebo vlčákovi pořídíte příliš měkkou hračku, můžete se s ní během chvilky rozloučit. Zuby velkých psů jsou totiž velmi silné a ostré a nedělá jim problém to dokázat právě na nevhodném hracím společníkovi. Těmto psům proto doporučujeme pořídit spíše pevnější hračky z odolných materiálů, jako je kaučuk, latex nebo pryž. Své zuby totiž do hračky zakusují vytrvale a málokterá jiná látka se jim dokáže ubránit. Důležitá je také velikost hračky. Pokud je příliš malá nebo obsahuje drobné součástky, které pes může hraním uvolnit, hrozí, že je spolkne a přivodí si zažívací problémy nebo v horším případě se jimi zadusí.

Náš tip: Tamer černý pešek, Kong Squeezz Jels mix, Kong Xpressions míč, Puller kruh

Pro lovecká a sportovní plemena - létající hračky se zvuky

Lovečtí psi, jako je ohař nebo chrt, milují, když mohou sledovat kořist a pak ji přinést v zubech hrdě zpět k nohám svého páníčka. Nadšení je o to větší, když hračka vydává neodolatelný zvuk. To samé platí u psích sportovců, třeba u kokršpanělů a setrů. U obou plemen uděláte dobře, pokud jim domů přinesete aportovací hračky nebo létající talíře. Vhodné jsou i hračky, které umí plavat a pes je může lovit na vodní hladině. Rozhodně nešlápnete vedle, pokud pořídíte hračku s podobou reálné zvěře, která psí pudy ještě více rozvášní.

Náš tip: Tamer aportovací hračka, Dumbbell činka, Wubba Water plovoucí hračka, Safestix Kong hůlka

Pro bojová plemena - extra odolné přetahovací hračky

Psí bojovníci, jako je buldok, bulteriér nebo pitbul, zase nejvíce ocení přetahovací hračky. Protože jsou tito pejskové známí pro své ostré zuby a silnou čelist, provedení hraček by této skutečnosti mělo odpovídat. Zaměřte se proto na ty, které jsou vyrobené z extra odolných materiálů a jejich povrch je zároveň pokrytý příjemnou vrstvou, aby se psí dásně a chrup nezranily. Ideální jsou i hračky speciálně vyvinuté pro dentální hygienu, která spojuje příjemné s užitečným - hraní a péči o ústní dutinu.

Náš tip: Kong Extreme, Kong Knox přetahovadlo medvěd, Boomer ball, Tamer pešek, Puller kruh

Pro štěňata a psí seniory - měkké plyšové hračky

Nejmladší a nejstarší pejskové mají spoustu společného, především však chrup, který zatím nebo už neslouží tak jako v dospělosti. Těmto kamarádům proto pořiďte co nejměkčí hračky anebo hračky pokryté měkkou vrchní vrstvou, o které se neporaní. Vhodní jsou plyšáci, balvněné uzly, duté pískací hračky nebo gumové míčky.

Náš tip: plyšový bobr, Dentafun kroužek s mátou, Kong hemp, ježatá koule

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci