boy-and-his-dog-01

Vychytávky a pomůcky pro páníčky: Na cvičák, venčení i na doma

Publikováno: 17. 3. 2017

Jak je známo, k tomu, aby byl pes dobře vychovaný, poslouchal a zároveň zůstal přátelským kamarádem, je důležitá hlavně trpělivost a důslednost páníčka. Proto mu přijde vhod kvalitní a hlavně praktická chovatelská výbava, která s péčí o pejska pomůže. Nechte se inspirovat, ať už na cvičáku, výstavách, při sportovních aktivitách nebo jen tak při venčení.

Na cvičák

Málokterý chovatel nezažije alespoň jednou v životě návštěvu cvičiště pro psy. A protože takový výcvik vyžaduje úsilí, správnou koordinaci a občas i pevné nervy a podporu psí motivace, hodit se mohou výcvikové pomůcky. Třeba takový clicker nebo píšťalka vám usnadní komunikaci se psem během výcviku, protože pejsek na ně umí reagovat a vy tak nemusíte namáhat své hlasivky.

Praxí bývá, že při splnění úkolu by měl váš čtyřnohý přítel dostat za odměnu něco dobrého na zub. Nosit s sebou však celé balení pamlsků nebo z kapsy neustále tahat igelitový sáček je komplikované. Dobrým pomocníkem je pamlskovník, který snadno připnete k opasku nebo kalhotám a máte pochoutky kdykoliv po ruce.

Navštivte naši prodejnu v Brně

Na sport

Jestliže patříte mezi vášnivé sportovce a do aktivního pohybu lákáte i svého psa, může se vám hodit sportovní opasek. Ten vám totiž uvolní ruce, protože vodítko máte připnuté u pasu. Opasky bývají polstrované a vyrobené z příjemného materiálu, obvykle jsou vybaveny reflexními pruhy a někdy i praktickými kapsami. Při turistice, lyžování nebo běhu vás tedy tato pomůcka nebude nikterak omezovat, ale naopak výborně poslouží.

Na výstavy

Máte doma psího krasavce, se kterým obrážíte všechny psí soutěže a výstavy široko daleko? Pro tyto příležitosti vám službu udělá speciální předváděcí vodítko, které myslí na všechno. Je vzhledově nenápadné, ale pevné, součástí je i obojek. Velkou předností je jednoduché nasazení na krk, protože při výstavě je každá minuta dobrá. Předváděcí vodítka umožňují i fixaci v požadované poloze.

Při venčení

Také při procházkách se můžete učit novým společným dovednostem. Třeba zdokonalit vzájemnou komunikaci, aby pejsek věděl, co po něm žádáte. K tomu vám mohou pomoci výcvikové knihy

Vyhlášky řady obcí také nakazují, že na některých místech je potřeba mít psa stále na vodítku. Posloužit vám proto může flexi vodítko, které je mezi páníčky oblíbené kvůli pohodlné ergonomické rukojeti a hlavně kvůli samonavíjecí schopnosti, díky čemuž nemusíte dlouhou šňůru ručně namotávat.

Na doma

Na závěr pro vás máme jeden módní tip, určený výhradně pro páníčky. Vyrábíme vlastní trička s originálním potiskem „Jsem psí máma” a „Jsem psí táta”, ve třech barvách, dámském a pánském provedení a všech velikostech. To abyste dali najevo, že jste hrdými majiteli svého chlupáče :-)