Menu

Koučka psů: Znaková řeč pomůže zvládnout náročnější situace

Publikováno: 27. 2. 2017
Rubrika:  Nezařazené
SONY DSC

Michaela Drábková se živí koučinkem pro komunikaci se psy. Mimo jiné pomáhá lidem, aby se naučili se svým psím mazlíčkem komunikovat pomocí společné znakové řeči. Její zkušenosti prokázaly, že díky tomu se vzájemný vztah člověka a zvířete zjednoduší, protože psi rychleji pochopí, co po nich páníček žádá. Přečtěte si rozhovor, který vám přiblíží myšlenku znakové řeči pro psy, co díky ní získáte i jak složité je se jí naučit.

Paní Michaelo, napsala jste knihu „Znaková řeč pro psy”. O co se vlastně jedná a co čtenářům chcete předat?

Knížka "Znaková řeč pro psy" není klasickou naučnou literaturou, ale spíš průvodcem k vzájemnému porozumění člověka a psa. Vznikla jako poděkování mému pejskovi za jeho partnerství, kterým do mého života přinesl poznání, které v ní zachycuji. V podstatě se jedná o deník úspěchu komunikace pána a psa, který si postupně sami vytváříte na základě praktických cvičení různé obtížnosti. Ujasňujete si vlastní komunikaci, učíte se různé povely, vytváříte vlastní symboly znakové řeči. Pokud již některé z nich máte zavedené, je tu vždy prostor si je popsat. Kniha dává čtenářům návod, jak jednoduše vyjádřit přání či požadavek tak, aby jej pes pochopil. Díky tomu dokážete lépe zavést správný postup a přistupujete k psovi v rámci rodiny stejně.

Jak znaková řeč pro psy konkrétně vypadá?

Znaková řeč pro psy vychází z přirozené mezidruhové komunikace, jak probíhá v přirozeném prostředí přírody. Zvířata ke komunikaci používají zvuky, ale také ji vyjadřují postoji, postavením a vnitřní energií. Je podstatou fungujícího partnerství se psy na základě respektu, lásky a vzájemné jednoznačné komunikace. Znakovou řečí může být například lusknutí prsty, což pro psa může znamenat povel „sedni”, nebo nastavená dlaň, která může vyjádřit povel „dost”. Bude to fungovat tak, jak si to společně nastavíte. Sdílené informace jsou potvrzeny mými 17letými zkušenostmi i praxí s mnoha klienty.

Co díky znakové řeči páníček a pes získají?

Jestliže si osvojíte znakovou řeč, máte pro budoucnost velmi dobrý základ zvládnout situace, které potkáte. Zjednodušíte si komunikaci s vlastním psem a ušetříte tak přibližně 3 měsíce času, které se psem většinou trávíte zlobením se, nespokojeností, strachem nebo kontrolou. Mimo to přispějete ke zlepšení vzájemného vztahu.

Jak je složité si znakovou řeč osvojit z psího i lidského pohledu?

Vše se odvíjí od přirozeného nastavení obou partnerů. Pokud používáte znakovou řeč správně, pes porozumí vašemu sdělení v krátkém okamžiku. Důležité je jasné a pochopitelné předávání informací. Z vlastní zkušenosti vím, že pes je velmi učenlivý tvor a každá nová hra nebo povel je prostředkem proti nudě a stereotypu. Pro lidské bytosti je někdy tento proces malinko delší, jelikož jsme se mnohdy více odklonili od přírody a tudíž ztrácíme umění přirozené komunikace. Tato knížka poskytuje návod, aby to vzájemně fungovalo.

Musí mít pes nebo páníček nějaké zvláštní predispozice, aby se znakovou řeč úspěšně naučil? Pro které psy je určená?

Nezáleží na věku člověka ani na věku a plemenu psa. Nezáleží ani na tom, kdy začnete. Velmi nápomocné v nastavování komunikace je jen chtění člověka porozumět a touha učit se a rozvíjet své schopnosti. Žádné speciální predispozice či umění není potřeba. Jsme přírodní bytosti a umíme to každý. Tuto informaci v sobě musíme pouze objevit. Přeji vám, ať vám nové informace a praktická cvičení pomohou nalézt vlastní úžasné souznění se psem.

SONY DSC

Michaela Drábková

Považuje se za člověka přírodního nastavení, jehož posláním je pomáhat zlepšovat vzájemné porozumění a komunikaci mezi psem a člověkem. Svými schopnostmi a dlouholetou praxí dokáže rozeznat překážky, přečíst nevyslovené, cítit neprovedené a přeložit to vše do srozumitelné řeči. Tím zrychluje proces učení se novému a napomáhá pochopení vzájemného propojení člověka a psa. Více informací o její práci a zkušenostech najdete na www.pespartak.cz. Knihu „Znaková řeč pro psy” můžete zakoupit na našem e-shopu.

Foto: Michaela Drábková

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci