Menu

Napsali o nás – článek na téma cestování na ibestof.cz

Publikováno: 5. 9. 2016
Rubrika:  Napsali o nás
cestovani

Pět tipů pro bezpečné cestování se psem v autě

 

Věděli jste, že nesprávným převozem psa ve vozidle překračujete Zákon o silničním provozu a hrozí vám pokuta až 2 000 korun? Trestu se nevyhnete ani v zahraničí, podobná legislativa totiž platí v řadě dalších evropských zemí. Tím, že nedodržíte pravidla pro převoz psa v autě, můžete ohrozit nejen jeho, ale také ostatní pasažéry. O co je tedy nezbytné se během jízdy postarat a jak zvíře dostatečně zabezpečit?

 

Tip č. 1: Zajistěte psa v bezpečném prostoru

Bezpečný převoz psa ve vozidle v první řadě vyžaduje, aby měl své místo. Nejbezpečnějším místem je zavazadlový prostor, který je oddělený mříží nebo sítí, aby se zvíře nedostalo do volného prostoru a neomezovalo řidiče či nesnižovalo jeho koncentraci při řízení. „Kufr auta je vhodné vybavit cestovní klecí nebo přepravním boxem, do kterého si pes může zalézt a který ho v průběhu cesty ochrání. To z toho důvodu, aby v případě nárazu či prudkého zabrzdění nepřelétl dopředu a nezranil sebe nebo posádku, doporučuje Kateřina Raždíková, majitelka e-shopu BeCyDog.cz, který nabízí širokou paletu chovatelských potřeb pro psy včetně cestovního vybavení. V kufru auta by neměly ležet neupevněné předměty ani volná zavazadla, protože se na zvíře mohou během cesty svalit nebo jej mohou v letu zranit.

 

Tip č. 2: Opatřete cestovní postroj a bezpečnostní pás

Pokud takový prostor v autě není možné zajistit, usaďte psa na zadní sedadlo. V tomto případě by měl mít speciální postroj do auta, který je oproti klasickému širší a podložený. Klasický užší postroj by mu mohl v případě prudkého brždění či nehody spíše ublížit. Součástí postroje do auta je i bezpečnostní pás, který lze k sedadlu uchytit podobně jako běžný „lidský” pás. Samotným pásem pro lidského cestovatele nic nevyřešíte. Pes z něj totiž velmi snadno vyklouzne a nezaručí mu takovou ochranu, jako ten psí. Pro psy menších plemen se hodí i přepravky, které je rovněž třeba zajistit bezpečnostním pásem. Pes nikdy nesmí sedět majiteli na klíně, protože oba může ohrozit vystřelený airbag.

 

Tip č. 3: Dělejte přestávky, nezapomeňte na pitný a stravovací režim

Většina psů nesnáší cestování dobře. Nejsou na něj zvyklí, nevědí, co se děje, a není to jejich přirozené prostředí, kde se mohou pohybovat. Vezměte tuto skutečnost na vědomí a přizpůsobte cestu potřebám mazlíčka. Během cesty se vyplatí dělat častěji přestávky, aby se pes mohl uklidnit, proběhnout, případně vykonat potřebu. „Ideální je rozmezí 2-3 hodiny. Pokud vaše cesta potrvá více než 8 hodin, sbalte si s sebou také cestovní misku s vodou a krmivo, aby měl pes zajištěny základní potřeby. Vhodné jsou i oblíbené hračky, které pomohou zmírnit případný stres zvířete, radí Kateřina Raždíková, majitelka e-shopu BeCyDog.cz.

 

Tip č. 4: Znečištění interiéru zabráníte potahem či dekou

Při převozu může pes snadno znečistit interiér vozu od slin, chlupů nebo výkalů. Je proto vhodné opatřit si deku, podložku nebo autopotah z materiálu, který je odolný a nepropustí nečistoty. Při cestování se také může stát, že se psovi udělá nevolno. Doporučujeme proto zvíře před cestou nekrmit a během jízdy dělat častěji přestávky, aby mohl na čerstvý vzduch. Existují také léky proti nevolnosti, které lze obstarat u veterináře.

 

Tip č. 5: Nepodceňujte cestování v horku

Cestování v teplém počasí má svá specifika. Protože má pes odlišnou termoregulaci než člověk a snáší vedro hůře, dopřejte mu možnost ochladit se. „V autě by měla být zapnutá klimatizace na příjemnou teplotu, hodí se ale i pootevřené okénko, které zajistí dostatečnou cirkulaci vzduchu. V extrémně vysokých teplotách a na delší cesty je vhodné přibalit chladící pomůcky, které psa osvěží během celé jízdy, uvádí Kateřina Raždíková, majitelka e-shopu BeCyDog.cz, který nabízí chladící vesty a podložky pro psy všech plemen. Nikdy také nenechávejte mazlíčka zavřeného samotného v autě. Teplota uvnitř může dosáhnout až trojnásobné hodnoty oproti venkovnímu prostředí (a to i v mírnějším počasí) a na zdraví i životě psa se tato lehkovážnost může fatálně podepsat.

 

Další tipy a rady najdete na www.becydog.cz/blog. E-shop BeCyDog.cz nabízí veškeré chovatelské potřeby pro psí mazlíčky, od misek, obojků a vodítek, přes krmiva a pelíšky až po oblečky, výcvikové pomůcky a kosmetiku. Vše vybíráme pečlivě, s láskou i rozumem. Najdete tu jen takové produkty, o kterých jsme přesvědčeni, že mají špičkovou kvalitu, jsou vyrobené z prvotřídních materiálů a stanou se skutečně praktickými pomocníky.

 

www.becydog.cz

 

zdroj: //www.ibestof.cz/stripky-ze-spolecnosti/pet-tipu-pro-bezpecne-cestovani-se-psem-v-aute.html

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci