dsc_0008

Jak změřit pejska a vybrat správný produkt - postroje

Publikováno: 8. 9. 2016

Postroj

Má váš pejsek problém se zády nebo se snadno vyvleče z obojku? Pak je pro vás řešením postroj. Pokud s pejskem často sportujete, máme v nabídce i sportovní postroje.

Typy postrojů:

Klasický -  tento typ se nasazuje nejdříve na hlavu a pak po provlečení jedné tlapky se napíná na boku pejska (kolem hrudníku). Kovové kolečko, ke kterému se připíná, vodítka je vždy na zádech. Pejsek má u tohoto typu velký rozsah pohybu a v ničem ho postroj neomezuje.
dsc_0048 dsc_0050dsc_0051

D-ring – postroj se nasazuje na přední nohy a celý postroj se zapíná za zátylkem. Nasazení je rychlejší a pohodlnější jak pro pánečka, tak pro pejska. Tento typ pejska může v pohybu omezit. Záleží však, jak mu sedne. Je to pejsek od pejska.

dsc_0039 dsc_0043

Sportovní – podšité postroje, které jsou plně přizpůsobené běhu psa a velkému rozsahu pohybu. Jsou na běhání a na tah. Pro tento typ postrojů máme speciální kategorii.

Navštivte naši prodejnu v Brně

Materiály:

Nylon – jedná se o nejpoužívanější materiál. Téměř všechny postroje jsou ušity z tohoto typu materiálu. Jednoduše se nastavuje velikost a jsou hezky barevné.

Kůže – tento typ materiálu používá minimum postrojů. Většinou mají možnost upravení velikosti pouze na hrudníku. Jsou velmi pevné a odolné.

 

Jak měřit velikost

U většiny postrojů stačí, když změříte pouze obvod hrudníku krejčovským metrem přímo za předními nohami. Některé postroje mají uvedenou i velikost kolem krku – můžete si ji také pro jistotu přeměřit a porovnat. Měří se stejně jako u obojků v nejširším místě krku (těsně před hrudníkem). Po naměření velikosti přičtěte cca 3 cm, postroj by měl být totiž volný tak, aby se pod něj daly vsunout dva prsty a pejska tak neškrtil a umožnil mu dýchat a pohybovat se.

Pokud má pejsek obvod hrudníku blízko horní hranice velikosti, vyberte mu vždy větší velikost postroje. Nestane se tak nikdy, že by ho postroj nějak omezil.