pelisek

Jak změřit pejska a vybrat správný produkt - pelíšky

Publikováno: 8. 9. 2016

Pelíšek

Stejně jako člověk, i pejsek potřebuje nějaké útočiště, kam bych mohl složit své tělo a v klidu si odpočinout. Je velice důležité proto vybrat správné místo, aby pejsek nebyl rušen a jeho místo nebylo frekventované.

Na výběr máme celou řadu pelíšků, stačí si jen vybrat. Vybírá se z druhu, velikosti, materiálu a samozřejmě designu.

Kam pelíšek umístit?

Větší pejsci preferují matrace, na kterých se mohou pohodlně rozvalit, naopak menší pejsci mají rádi různé boudičky, do kterých si zalezou a mají pocit, že jsou v bezpečí. Podle toho vybírejte i umístění. Pokud je podlaha chladnější, je lepší pelíšek vložit do plastového pelechu, na pejska nepůjde chladno, protože to plastový pelíšek odstíní.

Navštivte naši prodejnu v Brně

Jaký materiál zvolit?

Na tuto otázku nám velice snadno zodpoví další otázka – bude pejsek vevnitř nebo venku v kotci?/na terase? Pokud bude venku, rozhodně doporučujeme materiály, které jsou impregnované, snadno omyvatelné. V nabídce máme velké množství nylonových matrací i pelíšků a přesně ty jsou vhodné. Pokud bude pejsek doma, postačí mu bavlněný materiál nebo plyš. Plyšové pelíšky jsou hodně v oblibě, protože jsou velice útulné. V létě však mohou hřát. Některé pelíšky lze prát v pračce na 30°C, jiné pouze v ruce. Některé matrace mají rozepínatelný potah. Tyto informace jsou vždy napsány na etiketě, případně v kartě produktu. Nejste si něčím jistí? Zeptejte se nás na e-mailu obchod@becydog.cz nebo zavolejte na zelenou linku 800 400 231. Pokud máte staršího pejska, který má problémy s klouby, doporučujeme zakoupit pelíšky či matrace s paměťovou pěnou, případně zdravotní ortopedické matrace. Nejsou tak měkké, avšak tělu pejska se perfektně přizpůsobí.

Jakou velikost pelíšku zvolit?

Pelíšek musí být dostatečně prostorný, aby se pejsek mohl natáhnout tak, jak potřebuje. Ideální je změřit pejska v jeho oblíbené poloze a velikost vybírat o něco větší (např. plus pět až deset centimetrů). Pokud jste si pořídili štěně (budete pořizovat štěně), můžete pořídit rovnou „dospěláckou velikost“ tím, že odhadnete velikost podle rodičů. Pokud jste si pořídili křížence, doporučujeme zvolit větší pelíšek o cca 20 cm, než by potřeboval teď a podle růstu štěňátka koupit další. Pro mini plemena stačí pelíšek o udávané velikost 45 cm, případně iglú o velikost 45 cm. Malá plemena 60 cm, případně bouda velikosti 50 x 60 cm.  Střední plemena 70 – 85 cm. Velká plemena 90 cm a více. Pokud vybíráte klasický pelíšek, je u něj vždy udána velikost celého pelíšku i s okraji, nikoliv rozměr vnitřní. Je to proto, abyste věděli, zda se vám pelíšek vejde do vybraného místa. Pokud si chcete dopočítat ložnou plochu, stačí odečíst cca 20 cm. Pejsci si však rádi pokládají hlavičku na zvýšený okraj. Např. anglickému buldokovi stačí pelíšek, který má udávanou velikost 85 cm. Lehne si pohodlně, a pokud chce, může si položit hlavu na zvýšený okraj.