dsc_0026

Jak změřit pejska a vybrat správný produkt - náhubky

Publikováno: 8. 9. 2016

Náhubek

Pejsek, který jezdí městskou hromadnou dopravou, musí mít náhubek. Tato vyhláška je i v některých obcích, co se týče venčení. Náhubek musí pejskovi zabránit k případnému kousnutí, ale zároveň mu musí být pohodlný. Pokud pejsek nosí náhubek delší dobu, je nutné, aby se v něm mohl otevřít tlamu (díky tomu pejsci regulují svoji teplotu) a také aby mohl zívnout. Některé náhubky pejskovi dovolují, i aby se mohl napít. Náhubek však pejska nesmí nikde tlačit ani mu překážet, hlavně v oblasti očí.

 

Na trhu jsou aktuálně čtyři druhy náhubků.

Kovové náhubky

Kovové náhubky jsou nejlepší, pokud ho má pejsek na sobě v době procházky, delším cestování apod. Jsou pevné a vzdušné. Pejska v zásadě nijak neomezují. Pokud vás však pejsek uhodí čumákem, může to velmi bolet. Kovové náhubky mají udané buď plemeno, na které jsou vytvářeny nebo rozměry hloubka x výška x šířka. Hloubka náhubku je měřena od zadní hrany nánosníku k přední hraně náhubku. Výška náhubku by měla odpovídat maximálnímu rozevření psí tlamy při štěkání. Toto je velmi důležitý rozměr. Díky správně výšce může pejsek v létě regulovat svoji teplotu. Šířka náhubku by měla být větší než šířka kořene čenichu psa o 1 - 2 cm podle plemene.

wp_20160815_12_52_43_pro wp_20160815_12_53_17_pro wp_20160815_12_53_39_pro

 

Plastové náhubky

Plastové náhubky jsou velice lehké a pánečka ani okolí nijak nezraňují. Ty obyčejné si však pejsci občas naučí sundávat. Výjimkou jsou náhubky Baskerville Ultra, které jsou ergonomické a zabraňují sundání. U nich se měří délka čumáku a obvod čumáku.

 

Nylonové náhubky

Nylonové náhubky se rozdělují na fixační, které jsou vhodné pouze k návštěvě zvěrolékaře. Čumák totiž zafixují a pejsek není schopen ničeho. A dále na standardní, které mají vespod síťku a pejsek je schopen v něm alespoň nějak otevřít tlamu. Nylonové náhubky však slouží na krátkodobé nošení. Jsou velice lehké a pevné. Při skladování zaberou málo místa.

Navštivte naši prodejnu v Brně

 

Kožené náhubky

Kožené náhubky jsou vhodné pro plemena s krátkým čumákem, protože žádný jiný náhubek není možný takto natvarovat. Opět měříme délku čumáku a obvod čumáku, náhubky mají uvedenou i délku zapínání.