Menu

Zdravé protihltací misky zkrotí nadměrný psí apetit

Publikováno: 13. 7. 2016
Rubrika:  Tipy a rady
hltaci

Také máte doma mlsouna, který do sebe jídlo hází a pomalu ho ani nekouše? Někteří pejsci mají takovou chuť a radost z plné misky, že její obsah chtějí mít v bříšku co nejdříve. Takový způsob stravování je ale nezdravý. Proto se pár chytrých hlav zamyslelo a vytvořilo protihltací misky.

Pokud pejsek hltá, polyká spolu s krmením i nadměrné množství vzduchu, což mu následně způsobuje těžkost od žaludku. A pokud tento způsob hodování trvá opakovaně a dlouhodobě, je pravděpodobnější, že se mu v žaludku začne tvořit torze, což je vlastně přetočení nebo zauzlování žaludku. To je životu nebezpečné, pejsek musí na operaci a bohužel každý rok na toto onemocnění umře 30-40 % postižených pejsků. Hned po rakovině je torze žaludku druhou nejčastější příčinou úhynu psů.

Promluvit pejskovi jen tak do duše, aby jedl trochu „lidsky”, bohužel nejde. Proto se objevily speciální mističky, které hltání zabrání a zpomalí krmení až o 15 minut. V čem je fígl?

Ač na první pohled obyčejná miska na krmení, na ten druhý je to vlastně takový zapeklitý labyrint. V misce jsou pevně umístěné zákruty, oblé bodce, výčnělky či jiné tvary překážek, kvůli kterým musí pejsek krmivo pečlivě vybírat a nedokáže ho slupnout tak rychle a v tak velkém množství. Některé protihltací misky jsou dokonce interaktivní, takže kromě toho, že pomáhají krotit hltání, také udržují pejska v psychické i fyzické kondici, protože vydolovat z nich krmení není jen tak.

Ale nemějte obavy, psy tohle lovení pochoutek baví a pokračují tak dlouho, dokud nesní poslední drobeček. Protihltací misky se vyrábějí z tvrdého plastu nebo nerezu, mohou mít klasickou oválnou podobu nebo vypadat jako disk či kapka a můžete do nich nasypat jak suché, tak mokré krmivo. Na spodním okraji jsou pak opatřeny protiskluzovou gumou, protože za normálních okolností by tlakem psího jazýčku jezdily sem a tam.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci