Menu

Do letní psí výbavy přidejte chladící pomůcky. Je lepší vesta, nebo podložka?

Publikováno: 20. 6. 2016
Rubrika:  Tipy a rady
leo

„Osvědčených” způsobů, jak v horku psa zchladit, existuje celá řada. Některé jsou účinné, jiné méně, některé naopak přímo nebezpečné. Psi totiž mají jinou tělesnou termoregulaci než lidé, nedokáží se s vedrem tak dobře vyrovnat a páníčci se jim snaží za každou cenu pomoci. Šetrnější variantou jsou podle nás chladící položky nebo vesty. Znáte je? Ne? Tak se na ně pojďme společně blíže podívat.

Horko vadí především těm pejskům, kteří nejsou v dostatečné tělesné kondici. To se týká například štěňátek, starých a nemocných chlupáčů nebo psích tlouštíků. Tropické teploty nepůsobí dobře ale ani na některá plemena ze své podstaty, zvláště na ta se zkráceným čumáčkem, jako jsou boxeři nebo buldoci. Ale i přes veškerou opatrnost a úsilí se někdy, zvlášť v mimořádně horkých dnech, pes přehřeje. Zaujaly nás proto pomůcky, které v tom brání samostatně.

Chladící podložky i vesty mají prakticky stejný účinek. Starají se o to, aby se pes v horku nepřehřál, jeho tělesná teplota zůstala stabilizovaná a cítil se při pobytu v chládku i na slunci snesitelně.

Chladící vesta ochladí psa na krku, zádech a hrudníku, což je nejdůležitější. Výhodou je, že ji může mít na sobě klidně celý den a nebrání mu v žádném pohybu. Vesta se proto hodí primárně při aktivním pohybu na slunci, například při intenzivním tréninku na cvičáku, nebo při dlouhém cestování. Vestu lze snadno nastavit podle tělesných dispozic psa a připnete na ní jednoduše i vodítko. Aby vesta fungovala, stačí ji na krátko namočit do chladné vody nebo ji postříkat hadicí. Obleček funguje na principu vypařování, které psa chladí a udrží jeho normální teplotu. Ovšem aby se pes nezapařil, je důležité před obléknutím vestu dobře vyždímat. Jak dlouho bude vesta pracovat, vždy záleží na počasí a velikosti psa.

Chladící podložku zase oceníte především při pobytu doma nebo na cestách. Je to praktický pomocník, kterého snadno rozložíte na podlaze a kterého si pejsek může užít, kdykoliv bude on sám chtít a potřebovat. O chladící efekt se tu stará speciální gel, kterým jsou podložky naplněny a který účinkuje po několik hodin. Ten začíná pracovat při fyzickém kontaktu s tělem psa. Výhodou je, že dokonce chladí sám od sebe, takže nepotřebujete zapojit podložku do elektřiny ani ji zchladit vodou. I u podložek existují různé velikosti, které budou vašemu chlupáčovi pohodlné.

Ani podložka, ani vesta navíc nechladí „nebezpečně”. To znamená, že chlad je příjemný a nepodepisuje se negativně na zdraví zvířete, jako třeba ledová dlažba v chodbě, na které psi v létě rádi leží a která může způsobit nepříjemný zánět močového měchýře.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci