Menu

Tipy na filmy, kde psi hrají hlavní roli

Publikováno: 31. 5. 2016
Rubrika:  Zajímavosti
filmy

Čtyřnozí herci jsou již desítky let velmi populární. Objevili se v němých snímcích a dnes jsou nedílnou součástí mnoha akčních, komediálních, rodinných i animovaných filmů. Pokud také patříte mezi fanoušky psích hvězd stříbrného plátna, připravili jsme pro vás několik tipů na starší i nové filmy, kde se objevují v hlavní roli.

Rin Tin Tin

Německý ovčák byl prvním psem, který se proslavil v Hollywoodu. Příběh legendárního chlupáče, kterého našel během 1. světové války ve Francii americký pilot, vychází ze skutečnosti. Rin Tin Tin byl skutečným miláčkem publika - zahrál si ve více než 22 němých filmech. Stačí si vybrat některý z nich.

Lassie se vrací

Dlouhosrstá kolie si diváky získala už ve 40. letech po uvedení filmu Lassie se vrací a svou popularitu znásobila i později v 90. letech díky stejnojmennému seriálu. Kromě toho se Lassie objevila i v další řadě snímků, hraných i animovaných.

Nekonečný příběh

Přiznejme si upřímně, kdo z nás si ve svých snech nechtěl vyměnit roli s Bastienem a alespoň jednou se proletět na hřbetu létajícího psa Falca, který vystupuje v třídílném fantasy filmu Nekonečný příběh. Tenhle snímek z 80. a 90. let se dodneška líbí malým i velkým fanouškům.

Bella a Sebastian

Příběh krásné bílé fenky pyrenejského horského psa Belly a jejího páníčka, šestiletého chlapce Sebastiana, který se odehrává ve francouzských Alpách, byl natočen už mnohokrát. Poprvé jako černobílý film, naposledy získal moderní filmové ztvárnění v roce 2013, v roce 2015 pak vyšel druhý díl.

Osm statečných

Příběh průvodce Jerryho a jeho smečky osmi tažných psů, který se odehrává na Antarktidě, je natočený podle skutečné události. Můžete čekat napětí, věrnost, vzájemnou důvěru mezi psem a člověkem, ale také dojemné shledání, kde jedno oko nezůstane suché. Natočeno v roce 2006.

Komisař Rex

Statečný psí bojovník proti zločincům Rex si po boku charismatických policejních komisařů zahrál v oblíbeném seriálu 90. let. Získal si srdce nejen domácího Rakouska, ale oblíbili si ho i mnozí zahraniční diváci včetně těch českých.

Beethoven

Nemotorný a věčně slintající bernardýn je ústřední postavou několikadílné rodinné komedie z 90. let. Sice nejde o žádného načančaného mazlíčka na gauč, ale svou roztomilostí, bezprostředností a dobrým srdcem si umí získat nejen rodinu svého páníčka, ale i všechny diváky.

Turner a Hooch

Rodinná komedie z konce 80. let ukazuje, jak se detektiv Tom Hanks musí vypořádat s velkým slintajícím psem, jenž mu neustále převrací život na ruby. Humor, překvapení i napětí zaručeno.

Marley a já

Novomanželská dvojice si pořídí roztomilého labradora Marleyho, který se ale během pár týdnů změní v nezkrotný hurikán, který ničí vše, na co přijde. Oblíbený film s velmi dojemným koncem, natočený v roce 2008, popisuje 13 let společného soužití se psem, který se i přes velké obtíže stane nepostradatelnou součástí rodiny.

Neuvěřitelná cesta

Dobrodružná komedie z 90. let je plná legračních situací, ale i vzájemného přátelství mezi rodiči, třemi dětmi, dvěma psy a kočkou. Už složení hlavních postav napovídá, že o zábavu nebude nouze.

Hačikó - příběh psa

Co se stane, když se univerzitní profesor Richard Gere ujme opuštěného psa? Vznikne neuvěřitelné a silné pouto. Dojemný příběh z roku 2009 je adaptací japonského příběhu podle skutečné události.

Benji

Psí tulák Benji žije sám v opuštěném domě, ale každý den chodí do města za lidmi, kteří ho mají rádi. Nejvíce sourozenci Mary a Paul, s nimiž si rád hraje. Rodinný film, který dostal už několik ztvárnění, je příjemnou variantou, jak strávit nedělní odpoledne.

Čivava z Beverly Hills

Bláznivá rodinná komedie z roku 2008 o rozmazlených mazlíčcích, kteří si se svými páníčky užívají luxusu Beverly Hills. Když se čivaví slečinka ztratí v Mexiku, čeká ji drsné dobrodružství, které rozesměje.

Scooby Doo

Slavný psí Sherlock Holmes patří do party čtveřice kamarádů, která řeší záhadu za záhadou. Dobrodružné komedii natočené v roce 2002 předcházel animovaný seriál ze 70. a 80. let.

Lady a Tramp

Příběh o setkání psí princezny Lady se světákem Trampem se těší oblibě nejen u dětí, ale získal si srdce i dospělých diváků. Film spatřil poprvé světlo světa v 50. letech.

101 dalmatinů

Démonická Cruella De Vil si brousí zuby na početnou rodinku puntíkovaných pejsků, z nichž by byl úžasný kožich. Dobrodružná komedie z 90. let potěší celou rodinu.

Maxipes Fík

Chybět nesmí ani česká pohádka o psím obrovi ze 70. let, který s kamarádkou Ájou tropí samé neplechy. Maxipsa Fíka jsme už mnohokrát viděli ve Večerníčku, pustit si ho můžete ale i pro vlastní potěšení a zavzpomínat při něm na dětství.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci