Menu

10 důvodů, proč zkrátka milujeme psy

Publikováno: 24. 5. 2016
Rubrika:  Zajímavosti
owisekazirafa

Jsou oddaní, člověk se s nimi nenudí, mají radost z maličkostí, jsou skvělí parťáci a mají nás rádi nezištně takové, jací jsme. Důvody, proč milovat psy, by se nám nevešly na prsty obou rukou. Vybrali jsme proto ty nejlepší, ve kterých se s největší pravděpodobností poznáte i vy.

1. Každý den vás radostně vítají.

Pes se na vás vždycky těší. Kdykoliv otevřete domovní dveře nebo ráno vyjdete z ložnice, pokaždé vás s ohromnou radostí a vrtícím ocáskem přivítá. Asi nikdo se na vás netěší tolik, jako pes.

2. Opravdu jim chybíte.

A když dlouho nejste doma, museli jste do práce nebo odjeli na pár dní na služební cestu, máte jistotu, že se po vás vašemu chlupáčovi skutečně stýská. Myslí na vás a těší se, až se mu zase vrátíte. U psů totiž neplatí, že „sejde z očí, sejde z mysli”.

3. Nikdy vám nic nevyčtou.

Možná, že jste udělali nějakou hloupost, vrátili se domů posilnění alkoholem nebo jste se pohádali s šéfem. Můžete mít jistotu, že na světě existuje jediný tvor, který vám žádnou vaši chybu nevyčte - váš pes.

4. Milují vás takové, jací jste.

Nezáleží mu totiž na tom, zda se chováte rozumně nebo tak, jak se očekává. Nezáleží mu na tom, jestli vám z množství peněz praská peněženka, nebo máte hluboko do kapsy. Je mu jedno, zda jste náladoví, máte divný smysl pro humor, nosíte ponožky v sandálích anebo jste propadli u zkoušky. Má vás rád proto, že jste to prostě vy.

5. Mají radost z maličkostí.

Dostal pamlsek od páníčka, uviděl v dálce někoho známého, objevil zajímavý klacík, vyrazili jste na procházku nebo se vám přišel pochlubit, jak krásně zachytil letící míček. Má zkrátka radost ze všeho, i z těch nejmenších maličkostí, kterým bychom mnohdy ani nevěnovali pozornost.

6. Je s nimi zábava.

Tropí neplechu, řádí jako malé dítě, dělá triky, baví ho hrát si, prát se s vámi a ještě u toho komicky vypadá. Se psem se nikdy nenudíte. Tenhle akční tvoreček si totiž jen málokdy dá pohov a neustále vymýšlí, s čím by si mohl hrát nebo co legračního by zase vyvedl.

7. Mají chuť do života.

Psí životní optimismus a nadšení jsou inspirující. My lidé bychom se od nich mohli učit, jak brát život zvesela. Psa málokdy přepadne splín, zato je pořád připravený se radovat a objevovat svět.

8. Mají nezlomnou vůli.

Inspirovat bychom se mohli i jejich silnou vůlí překonávat strachy, za každou cenu ulovit kořist, najít ztracený aport, získat něco dobrého z vašeho talíře nebo běhat tak dlouho, než mu upadnou tlapky.

9. Jsou opravdu roztomilí.

Každé psí plemeno má své jedinečné kouzlo. Někde hraje roli nádherný kožíšek, jinde baculaté tělíčko, u některých pejsků zase roztomilý čumáček. Ať máte doma jakéhokoliv ratlíka, je pro vás tím nejhezčím stvořením pod sluncem.

10. Jsou vašimi nejlepšími přáteli.

Můžete se na něj ve všem spolehnout. Stojí při vás, ať se děje cokoliv. Nikdy vás nenechá v úzkých a ví, že tu má být, když ho potřebujete. Jeho věrné přátelství a loajalitu nezlomí ani odloučení, ani přibývající věk. Je totiž vaším nejlepším kamarádem po celý svůj život.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci