Menu

Psí hotely: Jak si vybrat ten správný pro vašeho miláčka?

Publikováno: 7. 4. 2016
Rubrika:  Tipy a rady
gucci-zahrada

Chystáte se na dovolenou, služební cestu nebo vícedenní konferenci, kam svého psího přítele vzít nemůžete? Na psí hotely, v nichž může trávit čas, zatímco tu nejste, lidé už dávno nepohlíží s nejistotou a despektem. Naopak si získávají stále větší popularitu a především v létě praskají ve švech. Víte ale, jak si vybrat ten správný hotel, který bude splňovat vaše požadavky? A jak psa na pobyt připravit?

Většina ubytovacích zařízení u nás ani v zahraničí stále nedovoluje obývat pokoj či apartmán s psími mazlíčky. Mají pro to své důvody a hosté je musejí respektovat. Pokud se nechcete úplně vzdát dovolené, trávit veškeré volno pod stanem nebo neustále prosit rodinu či známé o pomoc s hlídáním, variantou jsou psí hotely. Ty lze využít i v případě, že se chystáte za pracovními povinnostmi nebo musíte narychlo odjet a víte, že váš pejsek sám doma tak dlouho nevydrží.

Nemusíte mít obavy, že by v hotelu strádal. Kvalitní a slušné hotely umí nabídnout opravdový komfort, aby se pejskovi dostalo vše, co potřebuje, a páníček si nemusel dělat starosti. Majitelé také zpravidla dávají personálu instrukce, co vše pejsek vyžaduje, na co se mají připravit nebo si dát pozor.

Jak si vybrat správný hotel?

Při rozhodování, kam umístíte svého pejska, dbejte především na reference ostatních pejskařů, ale i na osobní dojem. Běžte se do zařízení podívat a věřte svému pocitu. Jednotlivé hotely se liší vybavením, službami, cenami i celkovým přístupem. Některé jsou organizované v krytých či venkovních kotcích s boudou nebo pelíškem, jiné nabízejí oplocený výběh. Některé působí skromně, jiné luxusním dojmem.

Kvalitní hotely také v úvodu vyžadují doklad o tom, že je váš pes naočkovaný proti parazitům a vzteklině, aby nenakazil ostatní nocležníky. Pokud zařízení umožňuje volné hraní s ostatními pejsky, je vaší povinností sdělit, že je váš mazlíček přátelský a nemusí se tedy obávat konfliktů. A abyste předešli i dalším nepříjemnostem, informujte pracovníky psího hotelu i o tom, že vaše fenka hárá.

Jak pejska na prázdniny vybavit?

Stejně jako vy si balíte kufry, i jemu zabalte potřebné věci. Oblíbený pelíšek, deku, vlastní krmení, pamlsky, hračky, v případě potřeby také léky, které pravidelně užívá. Nezapomeňte ani na již zmíněný očkovací průkaz.

Pokud váš pejsek není zvyklý pobývat bez vás nebo jiných lidí či zvířat, nevystavujte ho zbytečnému stresu a raději si naplánujte „den na zkoušku”. Během něj se seznámí s prostředím, personálem a získá k nim důvěru. Takové zkušební dny můžete opakovat několikrát, aby si lépe zvykl. A jakmile vás večer uvidí, bude vědět, že se pro něj vrátíte už pokaždé.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci