Menu

Zimní oblečky pro psy hřejí, chrání i sluší

Publikováno: 19. 2. 2016
Rubrika:  Tipy a rady
owisektricko_wm

My lidé se před mrazem, studeným větrem a padajícími sněhovými vločkami schováváme do teplých kabátů a čepic. Takové podmínky ovšem nejsou příjemné ani pro naše psí miláčky. Proč je tedy také nevybavit hřejivým oblečkem, který je před zimou ochrání?

Móda pro pejsky už dávno není ničím zvláštním ani divným, nad čím by kolemjdoucí nechápavě kroutili hlavami. Stále více psů - a troufneme si z vlastní zkušenosti říci, že dnes už takřka většina - chodí na procházku v oblečku. Ten totiž ocení především krátkosrstá plemena, drobní pejsci, kteří nemají příliš podkožního tuku, který by je před mrazíkem ochránil, i chlupáči starších ročníků, kteří už tolik pohybu nevykonají.

Ovšem i taková lovecká plemena vezmou oblečkem tu a tam za vděk. Zvlášť netrénovaní pejsci s malou fyzickou kondicí mohou totiž utrpět tzv. syndromem mrtvého ocasu. Jedná se o neprokrvenost nebo dokonce zánět svalů, které způsobují právě velká zima a vlhké počasí. Proto je na místě i těmto psům zakrývat záda a kořen ocasu teplou vrstvou.

Páníčci by měli své pejsky strojit především při procházce, kdy se předpokládá, že pejsek bude poslušně cupitat na vodítku a žádná větší fyzická aktivita ho nečeká. Pokud ovšem chlupáč bude běhat, lovit kořist a aportovat, zahřeje se a obleček není potřeba. Ovšem i tak si jej raději přibalte. Poté, co se psík zastaví, mu totiž pomůže v rychlejší regulaci jeho vnitřní teploty.

A jak by měl takový funkční obleček pro pejsky vypadat?

Především by měl být vyrobený z materiálu, který je pružný, nebrání v pohybu a je příjemný pro psí kůži. Doporučujeme také volit materiály, které se budou snadno udržovat. Obleček by měl být dále složený z několika vrstev, které zahřejí, ovšem jsou také vodě- i větruodolné a zároveň prodyšné. Velikost a střih musí sedět tak, aby zakryly tělo i všechny důležité svaly. Raději se nepouštějte do oblečků s obtížným oblékáním, váš mazlíček vám totiž s největší pravděpodobností příliš pomáhat nebude. Hodit se tak bude spíše jednodušší systém připevnění oblečku na tělo.

Do zimních podmínek je výhodný i ohrnovatelný nákrčník, který při větším mrazu ochrání krk a v teplejším počasí půjde shrnout, aby se pes příliš nepřehříval. Důležitou součástí je rovněž otvor pro vodítko, které připevníte k obojku či postroji ukrytému pod oblečkem. Pokud bude obleček doplněný o reflexní prvky, které zvýší bezpečnost při snížené viditelnosti, tím lépe.

Samozřejmě si můžete vybrat také vzhled, který se vám bude nejvíce zamlouvat. Že je obleček funkční, ještě neznamená, že nebude slušivý. Vyberete si jak praktické kousky, tak pestrou paletu barev a střihů, ale také nejrůznější módní výstřelky. Podívejte se i na náš e-shop, kde najdete široký výběr oblečků do zimy.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci