Menu

Pes a sníh

Publikováno: 13. 12. 2015
IMG_20141210_204757_wm

Letos nám sněhová nadílka sice zatím moc nepřeje, ovšem je lepší se na ni připravit dřív, než bude pozdě. Víte, jak svého pejska vybavit na sníh a s ním spojené skotačení?

Psi rádi bílé vločky ochutnávají, pobíhají v nich, s radostí se válejí a řádí jako malí. Sníh zkrátka milují. Od ledové peřiny se pes ovšem může nachladit příliš intenzivním pobytem v ní. Moc dlouho ho proto ve sněhu nenechávejte. Chvilku pohrát a zase zpátky do tepla.

Může se také stát, že po ochutnání sněhu bude pejskovi nevolno. Radši mu v tom včas zabraňte a dejte mu napít čerstvé vody. Je totiž pravděpodobné, že sníh ochutnává, protože má žízeň.

Možná si také všimnete, že tlapky vašeho mazlíčka jsou popraskané a těžko na ně našlapuje. To má na svědomí mráz, který ke kůži, ani k té psí, není příliš citlivý. Bříška proto zabalte do silné vrstvy mastného krému nebo vazelíny, které je vyživí a ochrání proti popraskání.

A až na studených chodnících bude ležet námraza, radši se jim obloukem vyhněte. Procházka po takovém povrchu by totiž pejska opravdu hodně bolela. Měkká bříška pacek by se mohla přilepit, proto ho raději zažeňte na bezpečnější trávník. Ani posypová sůl vám moc radost neudělá. Na tlapkách totiž také nadělá pěknou neplechu.

Stejně jako vy si do chladné zimy oblékáte teplý kabát, i váš pejsek ocení hřejivý obleček. Obzvlášť, pokud nosí krátkou srst. V zimě jsou oblíbené také botičky, které chrání packy právě před námrazou a solí.

Po návratu domů pak nezapomeňte tlapky pořádně omýt vodou, aby se jim od podmínek venku ulevilo.

Máte-li doma psa s dlouhým kožíškem, snadno se stane, že domů přijde doslova celý obalený zledovatělým sněhem. Co s tím? Můžete čekat, až se krystalky samy rozpustí, ale lépe uděláte, pokud se o jejich zmizení postaráte sami. Na řadu by tak měla přijít buď vlažná sprcha, anebo vaše šikovné prsty, které ze srsti zmrzlé kusy vytahají.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci