Menu

Cestování s pejskem

Publikováno: 17. 9. 2015
Rubrika:  Tipy a rady
WP_20150108_001_wm

Pokud nechcete být s pejskem pořád jen doma a chodit na procházky, musíte časem i vyřešit, jak s ním budete cestovat. Veřejná doprava i vlastní auto má svá omezení, a to nemluvím o letadle.

První, co musíme brát v potaz, je pejskova nevolnost. Stejně jako dětem se může dělat špatně při cestě autobusem, to samé může nastat u pejsků. Nevolnost se zjistí většinou už po cestě domů od chovatele. U pejsků se to projevuje celkem rychle. Je dobré se u veterináře poptat na nějaká sedativa či pilulky na principu Kinedrilu.

Pokud cestujete veřejnou dopravou, musíte mít pejska vždy na vodítku a pejsek musí mít náhubek. Vždy kupujte jízdenku i pejskovi! Pejska mějte co nejblíže u sebe a dejte povel sedni/lehni. Nenechte ho očuchávat spolucestující, někomu to může vadit a je z toho zbytečný problém. Pokud cestujete delší dobu vlakem, je dobré mít s sebou vodu, případně i jídlo (pamlsky), pokud je pejsek hyperaktivnější, je lepší mu vzít s sebou i nějakou hračku, aby se zabavil.

Jestli máte možnost cestovat autem, je to vždy pohodlnější pro všechny strany. Platí však pravidlo, že pejsek musí být v bezpečí. Pokud bude pejsek cestovat na zadních sedačkách, doporučuji je ochránit nějakou dekou nebo koupit přímo potah do auta. Pejskovi pořiďte nějaký cestovní postroj, který zapnete stejně jako bezpečností pás. Pejska tak udržíte v případě nehody na sedačce a hlavně nikam neuteče. Znám bohužel pár pejsků, kteří při nehodě vyskočili z auta, a srazilo je další kolemjedoucí auto. Pokud je pejsek větší, je lepší, pokud bude cestovat v kufru auta. Pro toto cestování se prodávají i speciální klece. Pokud v autě cestujete delší dobu, je dobré dělat krátké přestávky na vyvenčení a napojení. Někteří pejsci neradi koukají z okna a dělá jim špatně, jak se krajina pohybuje. Jiní pejsci (například ti naši) jsou nevrlí, když nevidí ven, protože se chtějí koukat, kam jedou. Pejsci si stejně po čase lehnou a spí.

Pokud cestujete letadlem, je dobré si zjistit, jakou společností letět (kvůli ceně, přepravě a pohodlí pejska) a zda můžete pejska do příslušné země vůbec přepravit. Pejsek by měl označený mikročipem, očkovaný proti vzteklině a je třeba mít s sebou pas spolu s platnými očkováními. Pro některé lidi je letadlo obrovským stresem a pro zvíře přesně tak, je proto dobré se domluvit s veterinářem na nějakých utišujících lécích. Pokud to není vyloženě nutné, je dobré zvážit, zda se nebude mít pejsek lépe ve psím hotelu v České republice než s vámi na pláži v Bulharsku.

V případě, že budete chtít navštívit nějakou restauraci, je dobré se zeptat dopředu, buď telefonicky, nebo na místě, zda můžete jít dovnitř i pejsek. Na dveřích některých restaurací (občas i na webových stránkách) je přímo napsáno, že pejsci dovnitř ani na zahrádku nesmí. To samé platí o hotelích a penzionech. Když si pokoj rezervujete, je dobré zmínit, že se chcete ubytovat i s pejskem, zda je to vůbec možné a kolik za něj budete platit.

Zpravidla platí, čím víc se budete ptát, tím více budete předcházet negativním zkušenostem a případným konfliktům.

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci