Jak vybrat veterináře/veterinární ordinaci

Před tím, než si pořídíte štěňátko, pejska/fenku z útulku, měli byste se začít porozhlížet po veterinářích a veterinárních ordinacích v okolí vašeho bydliště, zjišťovat reference, ceny, ale i otevírací doby. Ptejte se známých, hledejte na internetu a ptejte se chovatelů. Každý pejsek i fenka potřebuje pravidelné očkování a odčervení, je dobré si tyto informace zjistit dopředu, než hledat na poslední chvíli a až nastane velký problém.
Primárně však záleží na plemeni, které budete vlastnit. Je totiž docela možné, že veterinář, se kterým jste měli letité zkušenosti a byli jste s ním vždy spokojeni, vám při „banálním problému“ nového vzácnějšího plemene přijde jako velmi nevhodný a už k němu ztratíte důvěru.
Pokud vlastníte, či budete vlastnit, plemeno, které má skoro každý, např. anglický kokršpaněl, yorkshirský teriér apod., stačí se koukat pouze po vzdálenosti, cenách a referencích jiných majitelů psů. Pokud však vlastníte méně známé/vlastněné plemeno, např. anglický buldok, čínský naháč apod., je lepší se pobavit s původním chovatelem, se kterými veterináři má dobré zkušenosti a kterým se naopak vyhýbat.
Veterináři z veterinárních ordinací ve velkém městě se určitě setkali s více plemeny než veterináři na vesnici. Budou mít také rozdílné ceny, jiný přístup a samozřejmě otevírací dobu.
Ať je veterinář (a teď mluvím i o ženách) jakýkoliv, musíte mít k němu hlavně důvěru. Je docela možné, že si nastudujete, kdy „ten váš“ zrovna ordinuje, abyste se s jiným nepotkali. Někdo potřebuje znát do detailu, co pejsánkovi je, někomu stačí vysvětlit, jaké léky a v jakém množství je nutné dávat. Každý člověk je jiný a stejně tak každý veterinář je jiný. V některých veterinárních ordinacích dokonce dávají na udobření při rozloučení pejskům pamlsky, aby pejsci neměli jen špatné vzpomínky.
Už víte, ke kterému veterináři budete chodit? Koho byste případně doporučili a proč?