Menu

Pejsek z útulku vs. štěně od chovatele

Publikováno: 23. 5. 2015
Pejsek z útulku vs. štěně od chovatele

V mém okruhu rodiny a přátel se nachází pejsci z útulku i přímo od chovatelů. Sama jsem říkala, že až budeme mít druhého pejska, bude určitě zachráněný a nakonec to tak téměř dopadlo. Toto však záleží na každém. Ani u jednoho pejska vám nikdo neřekne, jestli bude celý život zdravý a zda se dožije dlouhého věku.

Štěňátka od chovatelů mají velkou výhodu, pokud jsou ideálně „s papíry“. Je zde doložený rodokmen, chovatel musí hlídat, že má štěňátko veškeré znaky daného plemene a hlídá se tak i zdraví rodové linie. Dalšími štěňátky, které lze od chovatelů koupit jsou „bez papírů“. Mého prvního pejska jsem měla bez papírů, kupovali jsme ho jako pražského trpaslíka, vyrostlo z toho však něco většího. Dobré 3 roky nám pan veterinář říkal, ať se na plemeno vykašleme, že máme perfektního sportovního psa :) nakonec jsme zjistili, že má nejvíce rysů podobných s trpasličím pinčem. Tato úsměvná historka se bohužel nestala poprvé ani naposledy a bude se stávat i nadále. Pokud si však pejska vybíráte, prosím, prověřte si majitele např. na internetu. Zabráníte tak nešťastné koupi od chovatelů – množitelů. Na internetu je spousta článků o „množírnách“. Nepodporujte svojí koupí tento obchod, ušetříte si i do budoucna svoji peněženku a nervy.

Když už se pro daného chovatele rozhodnete, ideálně se jeďte podívat na štěňátko víckrát. Uvidíte, v jakém prostředí štěňátko vyrůstá, jak se chovatel chová k vám i k pejskům a také si určitě nechte ukázat alespoň fenu. Správný chovatel vám dá při koupi štěňátka i „startovací balíček“, kde jsou granule, které štěňátko papá, hračka a případně další drobnosti. Vždy by od něj také mělo zaznít, že máte doživotní servis, pokud se něco přihodí, s čím si nebudete vědět rady, abyste se na něj obrátili. Správní chovatelé velmi rádi zůstávají v kontaktu, aby věděli, jak se s „jejich“ štěňátkem dál nakládá.

Pejsci z útulku jsou pro silnější povahy, které se nebojí přeučovat zlé návyky, přecházet jejich bázlivost a to, co je, většinou špatní, původní majitelé naučili. V útulku dokážete sehnat i štěňátka, je jich samozřejmě méně, protože jsou ihned pryč, ale pokud budete na sociálních sítích sledovat jejich profily, případně pravidelně jejich stránky, tak se vám určitě podaří nějaké zarezervovat. Útulky bohužel trpí přebytkem starších pejsků, které nikdo nechce, primárně kvůli jejich věku. Jsou to většinou kříženci a díky namixování genů mají daleko tužší kořínek, než jejich bráchové s „modrou krví“, nebojte se jich ujmout.

Pokud tedy toužíte po pejskovi a je vám jedno, jakou rasu bude mít, hlavně, že vám „padne do oka“. Určitě zachraňte nějakého pejska z útulku, bude vám opravdu vděčný a ne jen on.

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci