Menu

Kde by měl mít pejsek své místo

Publikováno: 20. 5. 2015
kde-ma-mit-pejsek-pelisek

Začnu tento článek spíše otázkou, raději dvěma: Kde vám pejsek, když bude doma sám, bude se nudit a bude nešťastný, rozbije co nejméně věcí? Kde se nejméně chodí? Pokud jste dokázali určit pouze jedno místo – perfektní, jedná se o ideální kombinaci!

Pejsek by měl mít své jedno hlavní místo, když nebude chtít být rušen, kam by mohl zalézt, aby ho nikdo neotravoval, kde bude vědět, že bude moci bez rušení spinkat. Pro malé pejsky by to měla být ideálně nějaká forma skrýše, kde by měl něco nad hlavou. Pokud máte rodinný dům, bude ideálním místem místo pod schody, kam si pejsek zaleze a i když se kolem něj chodí, tak jemu je to jedno, protože má „svoje soukromí“.

Někteří pánečci spí s pejsky v posteli a přes den je nechávají v nějaké místnosti, kde jim nechají pelíšek, vodu a hračky a pokud něco zničí, tak jim to až tak moc nevadí. Případně je možné koupit klec, kam se pejsek zavírá, když doma nikdo není. Někteří pejsci to vezmou jako „svůj pokoj“ a nevadí jim toto prostředí. Klec by však měla být úměrně velká dospělému psovi, který se v ní dokáže pohybovat. Dále se ještě prodávají různé formy ohrádek. Ze zkušenosti však říkám, že i když si myslíte, že to pes nepřeskočí, tak se po příchodu domů budete hodně divit, protože přeskočí.

Na svém místě musí mít pejsek stále čistou vodu, měl by zde dostávat i jídlo, také by zde měl mít hračky a samozřejmě pelíšek. Hračky budou brzy po celém domě/bytě (jak jsem psala v článku Pořídit či nepořídit štěňátko, pořizujete si tříleté dítě), voda se musí měnit minimálně 2x denně, záleží samozřejmě na počasí a jak moc pejsek pije.

Tak co, máte namyšlené, kde bude pejsek spát a kde se bude pohybovat, když doma nebudete?

Doporučujeme:

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 2 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci